Bez kategoriiSposób na komornika

Zalety spółki z o.o. jako sposobu na komornika

Jak wspominaliśmy, sposób na komornika w postaci spółki z o.o. jest sposobem całkowicie zgodnym z przepisami prawa. Dlatego też, skoro zezwala na skorzystanie z takiego rozwiązania prawo, warto przyjrzeć się dokładnie jego zaletom zaletom i wadom. Szczegółowe omówienie pod tabelką.

Zalety Wady
Wyższe wynagrodzenie o około 40% Brak urlopu, socjalu, dodatków pracowniczych
Brak możliwości zajęcia przez komornika dochodów Konieczność ponoszenia kosztów obsługi księgowej
Możliwość swobodnego korzystania z kont bankowych
Zaproszenie do wykupu swoich długów za 30-50% wartości
Większa atrakcyjność na rynku pracy
Swoboda w korzystaniu z majątku kupowanego na spółkę
Brak konieczności płacenia ZUS

Wyższe wynagrodzenie niż na etacie do 40%

To prawda. Pracując jako spółka zarabia się więcej. Marzeniem większości pracodawców jest bowiem pracownik, któremu nie trzeba opłacać urlopu czy zwolnień lekarskich. Odpraw i nadgodzin. Pracownik z własną spółką jest spełnieniem tych marzeń. Co czyni go niezwykle atrakcyjnym na rynku pracy.

Wielkie oszczędności, jakie się z tym wiążą, przekładają się na możliwość znacznie lepszych zarobków spółki z o.o. zatrudnionej w roli podwykonawcy. W stosunku do pracowników etatowych na tym samym stanowisku. Powód jest prosty: koszty pracy.

Aby pracownik mógł zarobić 3000 zł na rękę, pracodawca musi wydać 5000 zł (wartości uśrednione). Mówimy tutaj tylko o samym wynagrodzeniu zasadniczym. Bez dodatków w postaci urlopu czy chorobowego, które przecież również leżą po stronie pracodawcy.

Gdyby je zsumować, to okazałoby się, że realny koszt zatrudnienia pracownika miesięcznie to ponad 5500 zł. Pracownika, którego zarobek wynosi 3000 zł na rękę.

Gdyby ten sam pracownik przyszedł podpisać umowę jako spółka, wówczas pracodawca bez mrugnięcia okiem dałby stawkę 5000 zł brutto na fakturze. Ile spółka zapłaci z tego podatku CIT (w 2019 roku – 9%) zależy w dużej mierze od kosztów, jakie wygeneruje w ciągu miesiąca. Paliwo, eksploatacja samochodu, narzędzia, ubrania robocze, sprzęt biurowy – to wszystko spółka odlicza od podatku. Jeśli przyjmiemy, że całkowita kwota do zapłaty podatku CIT po odliczeniach to 350 zł i tyleż samo spółka poniesie opłat z tytułu prowadzenia pełnej księgowości, to na czysto zostanie w kasie spółki 4300 zł. Ponad 40% więcej niż pensja etatowa. Ta sama, z której pracownik mający komornika widział jedynie 1500 zł.

Dochodów spółki nie zajmie komornik prowadzący egzekucję przeciwko udziałowcy

spółki z o.o.To, co stanowi kwintesencję tej furtki dla zadłużonych. Spółka to spółka i ma swoją osobowość prawną. Dopóki spółka nie ma długów i egzekucja nie jest wymierzona w nią – żaden komornik nie ma prawa jej dotknąć. Nawet, gdy wspólnikami są dłużnicy mający komornika. W momencie powołania spółki tworzą oni nowy byt prawny. I działając pod takim “czystym i nietykalnym” dla komornika przedsiębiorstwem sami sobie zapewniają nietykalność. I to wszystko zgodnie z literą prawa.

Konto bankowe bezpieczne od komornika

Prywatne długi właścicieli spółki nie powodują uciążliwości dla niej samej. Czyli fakt, że konta prywatne konta bankowe właścicieli są pozajmowane przez komornika nie ma wpływu na działanie konta firmowego spółki.

Konta spółki nie zajmie komornik i jest ono bezpieczne od egzekucji. I będzie zawsze, jeśli zajęcie komornicze dotyczyć będzie prywatnych długów właścicieli, a nie samej spółki.

Zatem konto bezpieczne od komornika to konto własnej spółki z o.o.

Patrzysz, jak topnieją Twoje długi…

Pozbycie się komornika to możliwość rozpoczęcia normalnego życia. Bez zajmowania wynagrodzenia i wpływów na konto bankowe. A normalne, stabilne życie pozwala myśleć o spłacie długów. Szczególnie, że gdy przestaniesz bać się komornika to staniesz się dla swoich wierzycieli partnerem.

Tak, tak. Nie będziesz już dłużnikiem, któremu wydaje się polecenia, zastrasza i poniża. Staniesz się Panem Dłużnikiem, z którym się rozmawia na bardzo partnerskich zasadach. I z zachowaniem wszystkich reguł poszanowania partnera. Dlaczego tak się stanie, a nie stało się wcześniej? To proste. Komornik, egzekucja komornicza, zabieranie pensji czy pieniędzy z konta to argumenty, które pozwalały wierzycielom mieć nad Tobą władzę. Jeśli okaże się, że te naboje to ślepaki, wierzyciel sam wypuści z ręki broń, którą Cię straszył. I wyciągnie rękę na zgodę. Ugodę raczej. Ale taką na Twoich warunkach.

Wie bowiem, że strasząc Cię komornikiem, na którego masz już sposób, może wywołać tylko Twój uśmiech politowania. A zatem musi się z Tobą porozumieć, aby odzyskać swoje pieniądze. Porozumienie to kompromis. Ty pamiętasz, jak pomiatano Tobą, gdy jeszcze bałeś się tego, czym raczyli Cie windykatorzy. Dlatego też wierzyciel teraz będzie musiał Ci to zrekompensować. 50% umorzenia wartości zadłużenia to kwota bardzo sprawiedliwa. I bardzo realna. Bo mając sposób na komornika Ty rozdajesz karty i Ty decydujesz, którego wierzyciela aktualnie spłacasz.

Nie jest przypadkiem, że zawsze będzie to ten, który zrozumie, że tylko porozumienie i atrakcyjne umorzenie pozwoli mu być pierwszym przed innymi. W ten sposób kolejkujesz sobie wierzycieli i wychodzisz powoli z długów spłacając sukcesywnie swoje zobowiązania po dużych przecenach (klikniij, aby dowiedzieć się szczegółów)

Leasingi i kredyty na samochody dla spółki z o.o.

Mając komornika jako osoba fizyczna nie możesz posiadać żadnych ruchomości, które mogłyby wydać się komornikowi warte zajęcia. Będąc współwłaścicielem spółki z o.o. bez ograniczeń korzystasz z możliwości, jakie daje Ci bezpieczeństwo od komornika. Chcesz mieć samochód – leasingujesz go na spółkę. Kupujesz komputer – bierzesz fakturę na spółkę. Telewizor – spółka ma prawo posiadać taki sprzęt, więc kupujesz go do spółki.

Co więcej, pomimo długów spółkę spora liczna banków będzie chciała kredytować spółkę. Nawet zaraz po jej rejestracji. Zatem leasing na przykład pojazdu nie będzie stanowił problemu. Podobnie jak kredyt oferowany spółce – na pewno nie gigantyczny, ale pozwalający na zakup niezbędnych sprzętów czy wyposażenia stanowiska pracy. Na które właściciele przez długi czas pozbawiani pieniędzy nie mogliby sobie pozwolić z własnej kieszeni.

A co powiedziałbyś, gdyby każdy zakupiony w ten sposób sprzęt był na dzień dobry z grubym rabatem? To magia podatków, sprzęty kupione na firmę „obniżają” Twój zarobek, zatem nowy komputer kupiony na firmę to mniej podatku do zapłacenia przez spółkę. Czyli oszczędność, która realnie i namacalnie zostaje w kieszeni.

ZUS w spółce z o.o.

Zarząd i wspólnicy spółki z o.o. nie muszą opłacać składek ZUS od swojego wynagrodzenia. Wystarczy, że jest ich dwóch, a ZUS przestaje być comiesięcznym obciążeniem. Co lepsze – można przystąpić dobrowolnie tylko do ubezpieczenia zdrowotnego, płacąc wyłącznie składkę zdrowotną i tym samym ubezpieczając siebie i rodzinę.

Wolność od ZUS to jedna z wieli niepowtarzalnych zalet spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. O której mogą tylko pomarzyć etatowcy i prowadzący działalność jednoosobową.

Ty, przez swoje błędy życiowe i konieczność zabezpieczenia się przed komornikiem, jesteś (to swoisty paradoks) w tej komfortowej sytuacji, że sam decydujesz o tym, czy chcesz na ZUS łożyć czy nie.

Istnieją wszak coraz tańsze i mocno rozbudowane pakiety ubezpieczeń zdrowotnych prywatnych, które kosztując mniej niż ZUS-owska składka zdrowotna dają znacznie więcej. Bez kolejek, w nowocześnienie wyposażonych klinikach i szpitalach pełnych uśmiechniętego i przyjaznego personelu medycznego.

Porównaniem opłacalności płacenia przez wspólników dobrowolnej składki zdrowotnej zajmiemy się w innym artykule.

Wady spółki z o.o.

Na pewno dotkliwą wadą jest brak urlopu i świadczeń socjalnych. Które, jak wiadomo, nie przysługują spółce świadczącej usługi w charakterze podwykonawcy. Dla niektórych jest to powód, aby nie zmieniać swojego życia i tkwić w marazmie komorniczym. Za paczkę dla dziecka na mikołaja.

Inni natomiast bez problemu dogadują się z pracodawcą, że odciążają go w części związanej z wypłatą wynagrodzenia. Ale urlop pozostaje bez zmian. Pracodawcy i tak się to opłaca. Poza tym wie, że dobry fachowiec ze spółką z o.o. znajdzie pracę bez problemu u konkurencji. Która bez szemrania zapłaci za jego urlop. Ciesząc się, że zamiast pracownika ma podwykonawcę. Co zdejmuje szereg obowiązków i ograniczeń. I taki urlop opłacony podwykonawcy po prostu należy mu się od firmy.

Nie można zatem upraszczać, że założenie spółki i zmiana formy zatrudnienia oznacza brak urlopu. Oznacza bowiem na pewno tylko tyle, że kwestie urlopu poruszyć należy przy negocjacji warunków współpracy.

Kolejna – dla wielu stereotypowo rozumujących – wielka wada to koszty prowadzenia spółki. Stereotyp ten obaliliśmy już dawno, dając Państwu gwarancję obsługi księgowej w pełnym wymiarze przez dwa współpracujące biura rachunkowe.

Przygotowaliśmy specjalnie ofertę dla osób pragnących dla specjalistów wykonujących wolny zawód i przedsiębiorców chcących zmienić formę działalności. Niezależnie od lokalizacji (Katowice czy Wrocław) usługi świadczone są przez doświadczonych zawodowych księgowych w stałej – dla naszych gości cenie – 450 zł netto miesięcznie.

Więcej informacji pod adresem: kontakt@bank-komornik.pl

 

 1. Bull shit. Jeśli dłużynicy są udzialowcami lub w zarządzie spółki to nie otrzymają żadnego kredytu… Kto piszę takie bzdurne artykuły?

  1. @John
   Wyrażaj się jaśniej, udziałowcy nie dostaną czy zarząd nie dostanie, a może spółka nie dostanie? A próbowałeś sięgnąć po usługi kogoś kto się specjalizuje w kredytach dla firm? Ale w kredytach dla firm, a nie wszystkim dla wszystkich. Spróbuj tutaj.

  2. to spolka zaciaga kredyty nie zarzad czy udzialowcy wiesz co to i do czego sluzy osobowosc prawna? wlasnie po to ze spolka staje sie prawnym bytem czyli jakby osoba ktora moze dokonywac czynnosci prawnych min zaciaganai kredytow.Po to spolka ma kapital zakladowy zeby w razie czego on byl obciazony i z niego bylo splacane dlugi.

   1. Jednym z kryteriów procedury udzielenia kredytu spółce jest sprawdzenie zdolności kredytowej członków zarządu , bywa że również udziałowców . Nie potrafię odpowiedzieć na ile to kryterium jest decydujące w zakresie udzielenia takiego kredytu , bądź wielkości tego kredytu . Panowie nie jest więc bez znaczenia fakt że członek lub członkowie zarządu są dłużnikami .

 2. wszystko fajnie tylko jak wypłacic pieniądze ze sp z oo?dopoki pieniądze są spólki to komornik ich nie ruszy..
  a dywidendę zabierze..pieniądze z umowy o dzieło rowniez..
  jakes inne pomysły?

 3. A co z właścicielami gospodarstwa rolnego na Vat-cie ,czy mogą się przeksxtałcić w spółkę z o.o.

Dodaj komentarz