Bank bez komornikaZajęcie rachunku bankowego

Zajęcie konta bankowego przez komornika

Zajęcie konta bankowego przez komornika dotyka wielu. Ci, którym komornik zajął konto, wiedzą jak to wygląda. Ale wciąż wielu pyta o zajęcie komornicze konta w banku w praktyce. I o to, czy można sprawić, aby komornik nie zajął konta.

Posiadanie konta w banku i środków na  tym koncie przy trwającej egzekucji komorniczej to balansowanie na cienkiej linie. Która często pęka z głośnym trzaskiem….

Komornik atakuje znienacka

Nigdy nie wiesz, czy w ciągu najbliższych godzin nie nastąpi u Ciebie zajęcie konta bankowego przez komornika prowadzącego egzekucję. Nie otrzymasz od niego żadnego żadnego ostrzeżenia. Komornik zajmuje konto znienacka. W cichości i bez ostrzeżeń. Miej to na uwadze w sytuacji, gdy grozi Ci komornik. Bo gdy zorientujesz się, że masz już aktywne zajęcie konta bankowego, to nie zdziałasz zbyt wiele. Pół biedy jeśli środki na zajętym rachunku będą niższe niż ustawowa kwota wolna od zajęcia na rachunku bankowym. Często jest bowiem inaczej, znacznie gorzej….

Komornik zajmuje wszystko ponad kwotę wolną

Wyobraź sobie, że właśnie sprzedałeś samochodów. Masz duże problemy finansowe i nie stać Cię na posiadanie. Dla bezpieczeństwa wpłacasz środki na konto bankowe, a następnego dnia widzisz na nim saldo 1500 zł. Czyli tyle, ile wynosi kwota wolna od zajęcia komorniczego z rachunku bankowego. Całą nadwyżkę bank przelał do komornika, który dokonał zajęcie poza Twoją świadomością. Bank nie pyta – mając komorniczą blokadę rachunku wysyła komornikowi tyle, ile pozwala ustawa. Czyli wszystko, co przekracza kwotę wolną od zajęcia na koncie w banku.

Zajęcie konta bankowego przez komornika a świadczenia socjalne

Zajęcie konta bankowego przez komornika

Komornik zabierze Twoje świadczenia socjalne jeśli nie zadbasz o ich bezpieczeństwo. Przykładowo: jeśli pobierasz świadczenia i “miksujesz” je na jednym rachunku z dochodami z wynagrodzenia, dodatkowych umów, dofinansowań rodziców i zysków ze sprzedaży okazjonalnej na allegro – prawdopodobnie je stracisz. Komornik to nie wróż Maciej, aby dowiadywać się, czy na koncie wśród dziesiątek wpłat nie ma takich, które nie podlegają zajęciu przez komornika.

Jeśli posiadasz wpływy z tytułów zwanych socjalnymi, to pomyśl o bezpiecznym od komornika koncie socjalnym. Szczegóły po kliknięciu w link.

Komornik a OGNIVO

Dla wielu nieświadomych zmian istnieje coś takiego jak banki bez OGNIVO. Niestety, zmian dotykają wszystkich obszarów, również takich jak zajęcie konta bankowego przez komornika. Dlatego nie ma już banków bez OGNIVO.  Komornik w zaciszu swojego gabinetu bez problemu odnajdzie Twój rachunek bankowy.

Jednak pamiętaj, że tutaj możesz wykazać się sprytem. Pokazać komornikowi w OGNIVO rachunek wabik do zajęcia, a jednocześnie korzystać z ukrytego konta, którego nie zajmie komornik. Kliknij w link, aby sprawdzić, jak działa sposób na komornika.

 

Jedna osoba zareagowała na “Zajęcie konta bankowego przez komornika

Leave a Reply