Bank bez komornikaRanking kart prepaid w Polsceranking kont bankowychSposób na komornikaZajęcie rachunku bankowego

Paysera – bezpieczne od komornika konto i karta?

Paysera - bezpieczne konto i karta

Czy Paysera to bezpieczne od komornika konto i karta prepaid? Takie pytanie padło w jednym z komentarzy zamieszczonym przez czytelnika naszego serwisu. Ten system wygląda obiecująco, więc przyjrzyjmy mu się dokładniej.

Paysera – same zalety?

Zacznijmy od tego, jakie zalety Paysera są eksponowane:

 1. Jest to darmowe konto w pełni bezpieczne od komornika.
 2. Możliwość przelania pieniędzy na indywidualny numer konta.
 3. Bezpieczne konto dla osoby fizycznej i dla firmy.
 4. Tania karta prepaid do konta.
 5. Akceptowane przelewy z obcego konta.
 6. Możliwość operacji gotówkowych w tym wpłaty gotówki na konto.

W sumie firma stara się zbudować produkt konkurencyjny dla banku, zatem konto może spodobać się każdemu. Zaleta, jaką jest brak zajęcia przez komornika, wychodzi niejako “przy okazji”, gdyż firma po prostu jest zarejestrowana poza granicami Polski. Czyli tam, gdzie polski komornik nie sięga. Ostatecznie zatem najwięcej zalet Paysera pokaże tym, którzy szukają konta bankowego bezpiecznego od komornika. W szczegóły wgłębimy się w dalszej części artykułu.

Paysera – bezpieczne od komornika konto

Jeśli powierzasz komuś pieniądze na przechowanie, to chciałbyś, aby były bezpieczne, Paysera nie jest bankiem, co zatem może sprawić, że wzbudzi zaufanie, znacznie większe niż popularna i znana od lat karta ViaBuy?

Przede wszystkim Paysera rodziła się przez długi okres czasu, co może świadczy, że jest interesem przemyślanym.

 • Już 7 lat temu otrzymała pierwszą licencję od Banku Litwy,
 • Nie skupia się tylko na konsumentach  (oferuje szereg usług dla firm),
 • W zależności od waluty rozliczeniowej oferuje konta z indywidualnym numerem IBAN (konto jest tylko Twoje),
 • Nie pobiera wysokich opłat za otwarcie – tak naprawdę otwarcie konta Paysera jest bezpłatne.

Gdy pierwszy raz zobaczyłem usługę Paysera pomyślałem, że to takie PayU, tylko z własnymi kontami bankowymi i kartami Visa.

Jak założyć konto w Paysera?

W zasadzie nie ma z tym większych problemów, rejestracja jest prosta i co najważniejsze szybka:

Wejdź na stronę Paysera

Wybierz przycisk rejestracja i wypełnij kilka pól formularza

Potwierdzamy bezpieczne konto w Paysera

Odbierz maila, kliknij w link potwierdzający rejestrację i właśnie utworzyłeś konto w Paysera.

Paysera - bezpieczne konto i karta od komornika uruchomione

Wypełnij krótką ankietę na swój temat i prześlij skan dowodu aby doprowadzić konto do pełnej funkcjonalności

Kkonto i karta bezpieczne od komornika - pełna aktywacja

W sumie to wszystko. Cały proces jest banalny, a konto od razu działa. Jeśli masz ochotę, możesz dodatkowo zainstalować mobilną aplikację na swoim telefonie z systemie iOS/Android, dzięki niej prosto wykonasz przelew czy skorzystasz z takich funkcji jak płatność QR Codem.

Paysera - bezpieczne konto i karta

Najważniejsze są detale

Konto zbliżone funkcjonalnością do bankowego nie musi, a nawet nie powinno być drogie. Patrząc na Paysera w końcu można mieć nadzieję, że dostajemy produkt niemalże pozbawiony wszystkich niedostatków innych dostępnych na rynku rozwiązań (viaBuy, Skrill). Przyjrzyjmy się dokładniej zaletom, którymi jesteśmy kuszeni:

 1. Darmowe konto – rzeczywiście za otwarcie i obsługę konta nie zapłacimy ani grosza pod warunkiem, że z niego korzystamy. Musiałbyś przez 2 lata nie zaglądać na swoje konto, żeby zostało naliczone 1 EUR opłaty. Jednak kto otwiera konto by nawet się do niego nie logować?
 2. Możliwość przelania pieniędzy na indywidualny numer konta – ta opcja dotyczy tylko wpłat w euro do których otrzymasz indywidualny numer IBAN. Przelew w złotówkach jest możliwy, ale musisz podać specjalny kod w tytule przelewu. U dużych pracodawców może być z tym problem.
 3. Bezpieczne konto dla osoby fizycznej i dla firmy – tu nie trzeba wiele dodawać, konto może otworzyć zarówno zwykły Kowalski, osoba prowadząca działalność czy prezes dla spółki. Konta są rejestrowane przez litewską firmę, więc będą miały określone zalety.
 4. Do konta dostępna jest karta prepaid Visa, z faktami nie będziemy się kłócić, jednak jest ona rozliczana w euro co generuje dodatkowe koszty dla osób w kraju obracającym inną walutą. Jednak jeśli karty potrzebujesz tylko do wyciągnięcia pieniędzy z bankomatu opłaty są naprawdę do zaakceptowania, a całościowy koszt posiadania i używania karty dużo niższy niż np. w ViaBuy.
 5. W przeciwieństwie do takiego na przykład Skrilla przelew możesz otrzymać od kogokolwiek, nie wymaga to żadnych dodatkowych zabiegów oprócz pilnowania formatu przelewu.
 6. Możliwość wpłaty na konto gotówki jest w Polsce dosyć ograniczona i aktualnie dostępna tylko w sieci foxpay.pl

Podsumowując – Paysera jednak warta uwagi

Paysera jako konto dla osób z komornikiem wydaje się mimo wszystko dobrym rozwiązaniem, przede wszystkim stosunkowo niedrogim i bardzo funkcjonalnym. A o to przecież właśnie chodzi. Pamiętaj, że to konto jak każde nowe należy spokojnie przetestować. Masz już  własne doświadczenia z Paysera? Podziel się nimi w komentarzu pod artykułem. Nie masz? Otwórz konto i przekonaj się czy inni mają rację

 1. Kochani miałam przez wiele lat konto w viabuy było wszystko ok do tego roku nie poinformowali mnie ze zmieniają nr konta i kada poszła w eter i nie mają zamiaru jej oddac

 2. Ostatnio próbowałem przelać pieniądze z Paysera do PKO Inteligo. 2 razy wcześniej udało się bez problemu a teraz dostałem zwrot z opisem:
  Reason: due to a foreign bank internal policy.
  Payment has been credited to your account.

  O co chodzi?

 3. Niestety brak indywidualnego numeru IBAN dla konta w PLN w moim przypadku dyskwalifikuje to konto.
  Znacie może jakieś zagraniczny bank, w którym można założyć konto firmowe w PLN?

 4. Jak widzę na stronie tego foxa coś takiego: GDZIE MOŻESZ ODNALEŚĆ FOXPAY
  to już za samo to mówię NIEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE-jak można na własnej stronie internetowej, tak idiotyczny błąd zrobić?

  1. Typowy objaw jeśli zagraniczna firma nie czuje potrzeby korzystania z profesjonalnej strony www i zbyt mocno wierzy tłumaczowi Google. Co dziwi bo filmy reklamujące usługi np.: https://www.youtube.com/watch?v=qKorGgVAGfs udało się im wyprodukować na akceptowalnym poziome.
   Natomiast Paysera jak widać nie miała wątpliwości jak kreuje się przekaz na odpowiednim poziomie.

 5. Czy w przypadku podania numeru konta Paysera w pracy, komornik może zablokować wypłaty wynagrodzenia u pracodawcy ?

  1. Jeżeli komornik dotrze do danych Twojego pracodawcy w ZUS lub U.S. to wyśle do pracy decyzję o zajęciu wynagrodzenia. Twój pracodawca MUSI się do tego zastosować, wtedy jedynie może Ci wypłacić kwotę ustawowo wolną od zajęć.

  2. Oczywiście, wysyła pismo do pracodawcy o niewypłacanie pracownikowi pieniędzy tylko przelanie na podane przez komornika konto i pracodawca musi to wykonać inaczej może się liczyć z możliwymi reperkusjami ze strony komornika i jeszcze taki mały dodatek jak myślisz że zostawi Ci komornik coś na życie w/g ustawy to jesteś w grubym błędzie ściągają wszystko do zaspokojenia swoich potrzeb i długu. Pozdrawiam

 6. Właśnie założyłem, wpłaciłem pieniądze na konto przez przelew blankietem pocztowym. Nie trzeba płacić w euro bo gdy ma się w pełni utworzone konto to paysera daje ci 26 cyfrowe konto bankowe w banku WBK,gdzie właścicielem jest paysera s nie osoba fizyczna. W takim układzie komornik nie może zabrać żadnych pieniędzy z konta. Dam znać za kilka tygodni czy faktycznie ten sposób jest zbawieniem na komornika

  1. Dziękujemy za komentarz. Na ten moment mamy jedno pewne potwierdzenie od klienta, że po niespełna 2 miesiącach użytkowania komornik nadal nie zawitał.
   Będziemy wdzięczni (i zapewne spora grupa innych osób) za dalsze informacje.

  2. Witam. Mam już konto na paysera. Powiedz jak to wygląda kiedy podam numer u pracodawcy ten podany z aplikacji i na tym koniec czy coś trzeba jeszcze robić dodatkowo aby mój pracodawca mógł przelewać mi wypłatę z góry dzięki za odpowiedź

   1. W chwili obecnej na konto Paysera IBAN można otrzymać przelewy tylko w walucie EUR.
    Jeżeli Twój pracodawca płaci wynagrodzenie w walucie PLN, na koncie Paysera należy wygenerować instrukcję przelewu i przekazać ją pracodawcy.
    Aby wygenerować instrukcję, zaloguj się na swoje konto i w lewym menu kliknij na „Zasilenie konta”. Następnie, wybierz swoje konto, na które chcesz otrzymać przelew, kraj wykonania przelewu (Polska), a także walutę przelewu (PLN) i kliknij na „Aktualizuj instrukcję”. Z podanych banków wybierz bank nadawcy (pracodawcy), z którego zostanie wykonany przelew, i wpisz kwotę przelewu (po wpisaniu kwoty system wyświetli jaka prowizja za przelew zostanie pobrana). Po wykonaniu tych działań, kliknij na „Wygeneruj instrukcję przelewu”. System otworzy Ci nowe okno z instrukcją, którą należy przekazać nadawcy przelewu (pracodawcy). Przelew otrzymasz tego samego albo następnego dnia roboczego, w zależności od banku nadawcy i godziny wykonania przelewu. Później, pracodawca będzie mógł zapisać ten przelew jako przelew zdefiniowany i korzystać z niego za każdym razem, gdy będzie musiał Ci przelać pieniądze.
    W razie pytań, proszę o kontakt z Centrum obsługi klienta Paysera przez całą dobę na e-mail pomoc@paysera.pl albo od 8 do 20 godz. na telefon +48 22 2062146.

  3. Mógłbyś podać więcej szczegółów co jak i z czym się je w związku z tym kontem? Mój email: [nie dozwolone treści]
   Z góry dzięi

  4. Bzdury gadasz nie daje i 26 cyfrowego konta przestan kłamać nie ma takiej możliwości nawet jak masz w pełni utworzone konto

Leave a Reply