Bank bez komornikaRanking kart prepaid w Polsce

Monedo Pay – bezpieczna pozabankowa karta przedpłacona (wycofana)

Zapomnij o bankach, idź tam, gdzie szanują Twoje pieniądze – idź do Monedo Pay. Do firmy, która nie wyda Cię żadnemu komornikowi i nie figuruje w bazie OGNIVO. Monedo ma kartę przedpłaconą taką jak banki, tyle że lepszą. Bo niewidoczną dla komornika.

Monedo Pay i koszty karty przedpłaconej

Wpis powstał jakiś czas temu dlatego zawiera nieaktualne dane – klienci otrzymali propozycję zmiany kart na viaBuy

Czas na sprawdzenie najważniejszego: ile to kosztuje? Wziąwszy poziom zabezpieczenia i porównując np. do ViaBUY – niewiele.

Opłata za wydanie karty wynosi 48 zł, a wypłata z bankomatu top koszt 7 zł. To w zasadzie wszystkie koszty, jakie poniesiesz zakładając Kartę MasterCard od Monedo Pay. Przesyłanie i odbieranie wpłat odbywa się za darmo. Konto kart zasilisz przelewem bankowym czy też przelewem błyskawicznym.

Kartą bez problemu zapłacisz w sklepie, dokonasz wypłaty z bankomatów, płatności on-line oraz wykonasz przelew.

W ramach usługi dodatkowo otrzymasz: portfel elektroniczny, wirtualną kartę płatniczą czy dostęp do menadżera finansów.

Warto pamiętać, że obowiązuje roczny limit wpłat, ale wynosi on aż 64000 złotych.

Różnica między karta bankową a Monedo Pay

Wszyscy dobrze wiemy, jak bankom zależy na klientach, którzy mają kłopoty finansowe. Gdy trzeba wyciągnąć od Ciebie pieniądze, nie ustają w poszukiwaniu obejść przepisów. Ile czasu potrzeba było, żeby ktoś wziął się za produkty strukturyzowane, gdzie raczej się traciło niż zyskiwało, wszystko dla dobra, no właśnie czyjego? Banku czy klienta?

W tak prozaicznej sprawie chociażby jak zabezpieczenie Twoich pieniędzy na koncie banki już nie starają się pomóc klientom, bo co z tego by miały. Bez mrugnięciem oka blokują konta klientów na życzenie komornika, z odblokowaniem już jest gorzej.

Wydawałoby się, że pojawienie się anonimowych kart przedpłaconych to dobry ruch. Od dawna jesteśmy jednak świadkami tego, że wystarczą wątpliwości KNF-u i banki zarzucają pomysły. W ten sposób z kart prepaid wycofał się, mimo ich wielkiej popularności, bank BZ WBK czy ING, inni niemile widzą wspominanie o takim zastosowaniu karty przedpłaconej jak zabezpieczenie pieniędzy przed komornikiem (Millenium).

monedo pay

Dlatego właśnie powinieneś zapomnieć o banku i iść do Monedo Pay.

Firmy obsługujące płatności czy pożyczkowe patrzą na klienta z zajęciem komorniczym inaczej. Oczywiście też z dystansem, ale nie skreślają go całkowicie. Duże firmy pozabankowe nie mają problemów z wprowadzaniem produktów, które banki wyrzucają do kosza. Nie inaczej jest z kartami przedpłaconymi. Banki straciły monopol na współpracę z wystawcami kart takimi jak MasterCard i dzięki temu kartę jak w banku możesz otrzymać również w firmie nie będącej bankiem. W SKOK-u, firmach pośredniczących w płatnościach, czy firmach pożyczkowych.

MasterCard razem z Visą są niewątpliwie najbardziej rozpoznawalnymi wystawcami kart płatniczych.

Wpis powstał jakiś czas temu dlatego zawiera nieaktualne dane – klienci otrzymali propozycję zmiany kart na viaBuy

Zatem pomimo, że banki wycofują się z kart przedpłaconych, ciągle są one dostępne dzięki firmom takim jak Skrill czy Kreditech i z tego co widać kolejne firmy wydają się być zainteresowane wprowadzaniem takich usług. Wiąże się z tym także inna, istotna zaleta – firmy takie nie widnieją w OGNIVO, ich karty nie są produktem stricte bankowym. Komornik na pewno ich nie znajdzie. To możemy Ci zagwarantować.

3 osób zareagowało na “Monedo Pay – bezpieczna pozabankowa karta przedpłacona (wycofana)

  1. Właśnie… bardzo celne pytania 🙂 odpowie ktoś? Posiadam konta PayPal i Skrill, ale , jak do tej pory, zasilenie ich było możliwe tylko i wyłącznie z WŁASNEGO konta…. poza tym przekazywanie wpłaty odbywa się na adres e-mail a nie na nr konta, a która poczta przyjmie taki przekaz?

Dodaj komentarz