Bank bez komornikaKomornikZajęcie rachunku bankowego

Kwota wolna od komornika na koncie bankowym – wiemy, jak ją zwiększyć!

kwota wolna od komornika

Kwota wolna od komornika na koncie bankowym to – jak wszyscy wiedzą – 1500 zł miesięcznie. Limit ten odnawia się co miesiąc. Wiesz zatem, że każdego miesiąca od pierwszego do ostatniego dnia danego miesiąca możesz korzystać swobodnie z kwoty wolnej od komornika czyli do 1500 zł. Być może nie wiesz jednak, że istnieje prosty sposób na obejście limitu i pełną swobodę pomimo komornika na koncie bankowym. Chcesz dołączyć do grona tych, którzy wiedzą, jak zwiększyć kwotę bezpieczną od zajęcia na koncie? – przeczytaj uważnie cały artykuł.

Zajęcie konta bankowego przez komornika

kwota wolna od komornikaWiele osób błędnie uważa, iż zajęcie konta bankowego przez komornika oznacza, że z konta takiego nie można bezpiecznie korzystać. Nic bardziej mylnego. Z konta zajętego przez komornika można korzystać tak, jakby zajęcia nie było. Do określonego ustawowo limitu. Kwota wolna od komornika na koncie bankowym wynosi wspomniane wcześniej  1500 zł (więcej w tym artykule o kwotach wolnych od komornika). I taką kwotą można swobodnie dysponować mając konto bankowe zajęte w wyniku interwencji organu egzekucyjnego.

Oznacza to, że jeśli wpływy na konto w danym miesiącu nie przekroczą limitu 1500 zł nic złego się nie stanie! Czyli jeśli mamy pewność, że wpływy na konto nie przekroczą limitu miesięcznego możemy  używać tego konta jakby nie było na nim komornika.

Do momentu przekroczenia w skali miesiąca salda 1500 zł jest on bowiem całkowicie bezradny i niegroźny.

Kwota wolna od komornika na koncie bankowym, czyli magiczne półtora tysiąca odnawia się zawsze pierwszego dnia miesiąca. Dlatego gdy zacznie się nowy miesiąc informacja pokazywana przez bank (licznik wykorzystanego limitu) wygląda właśnie tak:

Kwota wolna od komornika na koncie bankowym

Kwota wolna od komornika na koncie bankowym

jest dla wielu stanowczo zbyt niska. Jeśli na konto wpływa wynagrodzenie wyższe niż 1500 zł to nadwyżka z automatu oddawana jest przez bank komornikowi. Często zapominany o tym, że mając blokadę konta bankowego nie możemy przyjmować na niego zbyt dużej kwoty – istnieje ryzyko zajęcia jej przez komornika.

Powoduje to duży dyskomfort. Cóż zrobić w sytuacji, gdy potrzebujemy obracać na koncie bankowym znacznie wyższą kwotą. Na przykład suma przelewów na to konto jest znacznie wyższa niż limitowane 1500 zł. Dla wielu jest to znaczący problem. Ale nie musi takim być. Jest bowiem prosty i przede wszystkim skuteczny sposób na to, aby kwota wolna od komornika na koncie bankowym była znacznie wyższa.

Podwyższenie limitu kwoty wolnej od komornika

Ponieważ bank, który umożliwia znaczne podwyższenie limitu kwoty wolnej od komornika nie życzy sobie podawania szczegółów publicznie – musimy uszanować jego wolę. Wszystkich tych, dla których ustawowa kwota wolna od komornika na koncie bankowym jest zbyt niska zapraszamy do wysłania do nas zapytania.

W odpowiedzi prześlemy gotowe rozwiązanie zawierające szczegółową instrukcję tego, w jaki sposób można stać się szczęśliwym posiadaczem konta bez limitu kwoty wolnej.

Nasza pomoc w tym zakresie jest oczywiście całkowicie bezpłatna. Wystarczy wysłać zapytanie i oczekiwać na instrukcję, którą przyślemy na podany adres mailowy.

Wpis archiwalny powstał jakiś czas temu dlatego może zawierać nieaktualne dane – najnowsze informacje na ten temat znajdziesz tutaj

Powiadomić Cię o nowych możliwościach? Daj nam znać

[FM_form id=”1″]

  1. Instrukcję działania znajdzie Pani na końcu tekstu, który Pani komentuje. Nie sposób przegapić belki z napisem “Kliknij po instrukcje….”

 1. Nie wiem czy to nie żart 😉 publikacja 1 kwietnia 😉 jeśli nie i nadal aktualne rozwiązanie rposzę o informację na poniższy e-mail 🙂

 2. Proponuję założyć kartę kredytową na dowolną kwotę. KK ma swój numer rachunku. Z doświadczenia wiem, że nadwyżka z KK nie jest przelewana do konfidentów. Sprawdzone.
  Koszta prowadzenia KK (przelewy z kk na inne rachunki) nie należą do najtańszych ale to i tak tańsze od zaboru.
  Poza tym można iść płacić za rachunki na poczcie kartą i prowizja dużo mniejsza.

 3. Witam. Proszę o informację, w jaki sposób można zwiększyć kwotę wolną od zajęcia na rachunku bankowym. Z góry dziękuję.

 4. Witam,
  Mam kilka egzekucji komorniczych, jeden komornik zajął mi 50% pensji a drugi rachunek czy tak mogą, to jest jedna pensa która wpływa na konto i już jest zajęta przez jednego komornika. Wiem że 1500zł. jest wolne od zajęcia ale pensji wpływa około 2000zł.

 5. W tym miesiącu tj od 01- do teraz tj 16.11.2017 moje wplywy na konto wyniosły 583,87 i 478,93 czyli razem1062,80 a bank przelał na konto komornika 310zł ??? czy nie 1500 jest wolne od zajecia ?

  1. Jest, proszę złożyć reklamację w banku lub napisać do nas, wówczas nasz prawnik przygotuje dla Pani (oczywiście bezpłatnie, serwis jest non-profit) gotowe pismo do banku i komornika jednocześnie.

   1. Mam pytanie mam zajecie jednego komornika na wypłatę 1\2 etatu na koncie oko mam innego.wplynela mi moja pensja 774zl dostałam dodatki na córkę z pracy na 722 czyli kwota wychodzi 1496zl. Dzwoniąc do banku dowiedziałam się ze kwota 345zl została przeslana do komornika bo przekroczylam limit. A pani na infolini twierdzi ze jest on naliczany jak sa przychody na konto i to co wybieram zostalo mi z wynagrodzenia 290zl. Co mogę zrobić aby odzyskać pieniadze. Sama wychowuje córkę i przez stres normalnie wysiadam psychicznie

  2. Ja miałam przychodu 1496 komornikowi bank przelal 348zl czyli na ludzki rozum zostalam okradziona. Ban twierdzi ze kwota od zajęć jest tez kwota ktora wyplacam czy tak może byc

 6. Witam -mam pytanie :Pracuje w państwowej instytucji takiej jak szpital moje zarobki byly 1760zł,komornik mi wszedl bezpośrednio na pensję przez zaklad pracy i potrąca mi 301zl pozostaje mi tylko 1459zł a dzisiaj zostala zablokowana mi karta w bankomacie przy próbie podjęcia wyplaty .Wiem ,komornik potrąca mi za duzo z mojej pensji i tak to co pozostaje nie starcza mi na oplaty leki i życie .Co mam zrobic ?jestem juz u kresu wytrzymałości ,Pomóżcie

  1. Szanowna Pani. Serwis Bank-Komornik ma charakter informacyjny. Nie zajmujemy się opieką nad poszczególnymi przypadkami indywidualnie, za to przekazując wiedzę niezbędną do funkcjonowania w trudnych chwilach egzekucji komorniczej.
   Wiedza ta jest ogólnodostępna – wystarczy po nią sięgnąć, aby mogła się Pani dowiedzieć dlaczego ma Pani blokadę komorniczą konta bankowego. Na czym ona polega, z czym się wiąże i jak uniknąć jej na przykład w sytuacji, gdy na jedno konto wpływa wynagrodzenie z pracy i rodzinne czy 500+.
   To wszystko jest bardzo czytelnie opisane. Dlatego też, gdy czytamy “pomóżcie” nasuwa się odpowiedź tylko jedna – proszę sięgnąć po pomoc, ona już czeka. Uzupełnić wiedzę i zacząć z niej korzystać.

 7. Witam,
  Co zrobić gdy mam komornika, prowadzę firmę indywidualną. Zajmuje mi wszystko co wpływa zaraz totalnie zbankrutuje. Ja chce spłacić wszystko ale potrzebuje mieć wolne konto żeby szybko zarobić i pozbyć się komorników. Czy skoki są bezpieczne, gdzie mogę otworzyć konto aby przez 2 miesiące miec spokój i samemu wszystko spłacić. Dziękuje

 8. Czy zmiana konta bankowego do wpływów, nie będącego moim pomoże uniknąć takiej sytuacji ?
  Czy może po prostu zmiana banku wystarczy o założenie nowego konta do wypłaty ?

 9. Zaczynam pracę na umowę napewno na czas określony na początku. Co mam zrobić żeby komornik mi nie zabrał. Mam konto na corcie 2 letnia czy z jej konta może mi zabrać. Proszę o pomoc

 10. Witam mam problem 30.08.2017 wpłynęła mi wypłata 1500 zł i wypłaciła 1250 zł ,a pieniądze zostały zabrane z mojego konta 2.09.2017-konto w Alior.Wdniu dzisiejszym wpłynęła mi wypłata 1500 zł a ja nie mogę podjąć pieniędzy bo kwota wolna to 249zl.Wyglada na to że nie liczy się dzien wpływu.tylko dzień w jakim pieniądze są zabierane z konta?co powinnam teraz zrobić?mam na życie 249 zł.dzieki jak rozumiem bankowi???czy mogę złożyć skargę????tylko gdzie proszę o pomoc

  1. Proszę przygotować wyciąg z konta bankowego za ostatnie 3 miesiące i przesłać na nasz adres mailowy. Prawnik udzieli Pani prywatnej bezpłatnej porady w ciągu 24 godzin roboczych.

 11. dzis komornik zajął mi konto, nie pracuję wiec nie otrzymuje zadnych srodków na to konto oprocz 500 + i dzis nieswiadomie wplacilam 300 zl ktore odrazu zabrali czy jesli wplaty nie przekrocza 1500 zl na koncie to zwroca mi te pieniadze na koniec miesiaca? bo nie rozumiem o co tu chodzi pierwszy raz jestem w takiej sytuacji. pomocy!!!

 12. Witam. Mam konto w millenium, a do niego konto z karta prepaid. Myślałam, że komornik nie zajmie mi tego technicznego rachunku, ale jednak zabrał mi bank nadwyżkę kwoty i odesłał do komornika. Wiem, że kwota wolna od zajęcia to 1500, na konto w sumie wpłynęło mi 1623 zł. Teoretycznie bank powinien odesłać do komornika 123 zł, a odesłał 150. Poza tym na konto wpływa mi już kwota po odtraceniu omów niczym , która mam na życie i leczenie województwa i syna. Boje się ze bank będzie odsyła różne kwoty , a wierzyciel nie chce zgodzić się na odblokowanie konta.proszę o wskazówki. Z góry dziekuje

  1. Dzień dobry.
   Prawo stanowi tak, a nie inaczej – czyli jeśli jest Pani winna komuś pieniądze, to odbiera on swoją własność zostawiając kwotę wyznaczoną przez ustawę jako minimalną do egzystencji.
   Jest to kwota 1500 zł na koncie bankowym.
   Jeśli wpływa na konto więcej – zostanie to przeznaczone na spłatę długów.
   Oczywiście istnieją sposoby na uniknięcie tego w sytuacji, gdy jest taka możliwość – w przypadku rent i emerytur wystarczy zmiana sposób odbioru gotówki na doręczenie osobiste. W przypadku pracy najemnej sposoby na komornika opisaliśmy tutaj

 13. mam pytanie. Co jeśli mam 2 konta bankowe? Czy jest tak, że na jednym i drugim jest po 1500 limitu czy wtedy łącznie na 2 ma być 1500??

 14. Witam,a co zrobić jeżeli konto mamy zablokowane i nie możemy wybrać nawet kwoty wolnej od zajęć.Wstrzymano nam 100% wynagrodzenia oraz zasiłki rodzinne.

 15. mam pytanie czyli jak mam renty 1502,36 zl to 1500 zostaje na koncie a komornik sobie bierze ta reszte?

 16. Witam. Właśnie się dowiedziałam że zostało mi zajęte konto bankowe przez komornika. Na moje konto wpływały pieniądze z Urzędu Pracy, zasiłek dla bezrobotnych mojego Partnera, które zostały zablokowane. A żeby tego było mało dziś wpłynęły mi alimenty na syna od osoby prywatnej (czyli obecnej partnerki biologicznego ojca mojego syna, które też zostały zablokowane. Proszę pomóżcie.

  1. Jest takie zdanie – klucz, być może nawet pojawia się w tym artykule:
   https://bank-komornik.pl/konto-socjalne :
   “Pieniądze trafiające na konto bankowe tracą swoją tożsamość”
   Wiele osób – co widać w powtarzających się komentarzach – nie rozumie tego. Że pieniądze na koncie bankowym są anonimowe i zostaną po przekroczeniu kwoty 1500 zł odesłane komornikowi. Choćby na to konto przysłał je papież Franciszek.
   Dlatego przyjmując środki tzw. socjalne trzeba przyjmować je na socjalne konto bankowe. Które jest bezpieczne od komornika. Wiele piszemy o tym, bo to problem powszechny.

 17. Skoro komornik zajął kasę w ZUS (Zakład Utylizacji Szmalu, a nie żaden jak napisałeś Emerytalno_Rentowy) czyli u samego źródła, to co ma bank (obojętnie jaki) do tego? Na konto wpływa renta już “okrojona”. Dodatkowa uwaga tylko, o ile oczywiście na koncie masz zajęcie komornicze, abyś nie przemielał przez konto więcej niż 1500zł obojętnie jakich środków miesięcznie (tzn. od 1 do ostatniego dnia miesiąca) bo inaczej nadwyżkę bank przechwyci i wyśle komornikowi.

 18. Mam zajęcie komornicze renta wpływa mi na konto bankowe ( powinno mi pozostać 1500zł. ) Co mogę zrobić jeżeli Komornik dokonał zajęcia w Zakładzie Emerytalno Rentowym i pozostaje mi 1260zł.

Leave a Reply