Bank bez komornikaranking kont bankowych

Konto w niemieckim banku

bez komornika w niemieckim banku

Mało kto zdaje sobie sprawę, ale konto w niemieckim banku jest dla każdego Polaka na wyciągnięcie ręki. Nie trzeba wyjeżdżać do Niemiec, aby je założyć. To Niemcy ze swoim bankiem przyjechali do nas. Dokładnie do Lubania. A bank nazywa się Sparkkasse.

Czy konto w niemieckim banku jest bezpieczne od komornika?

Zdecydowanie tak. Konto w banku Sparkasse jest kontem czysto niemieckim, a więc polski komornik nie ma możliwości zajęcia konta zagranicznego, a taki ono ma status. I proszę nie sugerować się opiniami zasłyszanymi w przysłowiowym maglu, że jak konto w zagranicznym banku należy do Polaka, to polski komornik może je zająć.

Bo tutaj sprawa jest niezwykle klarowna. I warto zapamiętać raz na zawsze.

 Polski komornik nie ma możliwości prowadzenia egzekucji poza granicami kraju. Taka sytuacja byłaby bowiem ingerencją  w suwerenność obcego państwa.

Wszystkie zatem konta prowadzone w bankach zagranicznych, w tym oczywiście konto w niemieckim banku, są całkowicie bezpieczne od polskiego komornika.

Dla kogo konto w niemieckim banku?

Z rozmowy z przedstawicielem banku dowiedzieliśmy się, iż docelowymi klientami banku są mieszkańcy Polski pracujący w  Niemczech. Oraz mieszkańcy rejonów przygranicznych.

Jest to spore utrudnienie do założenia konta w niemieckim banku mających siedzibę w Polsce. Ale nie takie, aby Polak nie dał sobie z nim rady. O tym, jak założyć konto w niemieckim banku Sparkasse może Ślązak czy Kaszub napiszemy za chwilę.

konto w niemieckim banku

Zalety i wady konta w niemieckim banku Sparkasse

Największą oczywiście jest bezpieczeństwo pieniędzy. Czyli całkowity brak ryzyka zajęcia konta bankowego przez polskiego komornika. Dla wielu znaczące jest to, iż obsługa klientów prowadzona jest w języku polskim. Trzecią niewątpliwą zaletą banku Sparkasse jest fizyczna obecność przedstawicielstwa w Polsce.

Niestety, są również wady. najistotniejszą  jest dostępność konta, kolejną waluta prowadzenia rachunku, a co za tym idzie – przewalutowanie. Trzecią, co zapewne jest niezwykle ważne – brak możliwości założenia konta bezpiecznego od zajęcia komorniczego przez internet.

Wady te dla wielu będą realną przeszkodą w założeniu konta w niemieckim banku. Wszak każdy woli wygodnie i bez wychodzenia z domu założyć konto bezpieczne od komornika – a przecież mamy i takie w Polsce.

Jak założyć konto w niemieckim banku?

Jak już wspomnieliśmy, konto założyć może tylko miejscowy mieszkaniec terenów przygranicznych lub pracujący za Odrą pracownik albo przedsiębiorca z Polski.

Gdybyś pracował / prowadził działalność w Niemczech to nie czytałbyś tego artykułu, gdyż mógłbyś założyć konto w dowolnym niemieckim banku. Pozostaje Ci tylko druga opcja: zostać mieszkańcem terenów przygranicznych.

Oczywiście ci, którzy mają rodziny wśród mieszkańców tych terenów poradzą sobie bez problemu, Ci, którzy nie mają takiego szczęścia, muszą głowić się i szukać sposobu.

Najłatwiejszym wyjściem z sytuacji jest barter. Punktów wymiany barterowej szukać można w całym powiecie, są one licznie rozsiane po miasteczkach i wsiach. Wiele z nich ma napis GS, a wszystkie charakteryzują się liczną obecnością partnerów handlowych z butelką w dłoni.

Cena za “obywatelstwo przygraniczne” jest zawsze ceną umową i wyraża się w litrach. Ze względu na olbrzymią ilość partnerów dobicie targu nie stanowi kłopotu.

Niemniej jednak założenie konta w niemieckim banku wymaga przynajmniej jednej wizyty na Ziemiach Odzyskach i nie ma pewności, że wszystko uda się załatwić jednego dnia…..

Jeśli nie niemieckie konto to co?

Zdecydowanie to rozwiązanie, które wybrało ponad 1500 Polaków mających komornika i chcących posiadać konto bankowe bezpieczne od zajęcia. Wybór konta bez komornika jest prosty – w tej chwili w Polsce jest tylko jeden bank, który pozwala na uniknięcie zajęcia rachunku bankowego.

O banku i rozwiązaniu dla zadłużonych z komornikiem szeroko piszemy w kilku artykułach. Między innymi tutaj.

 

4 osób zareagowało na “Konto w niemieckim banku

 1. Od listopada 2018 konta są juz dostępne dla klientów z polskim adresem. zalety: bank w niemieckim systemie prawnym (ktoś może uznać to za wadę), bezpłatne przelewy SEPA, 5 bezpłatnych wypłat w miesiącu z bankomatów sieci ATM, bezpłatna karta debetowa MC, konto również dla prowadzących działalność gospodarczą – to wszystko sprawia że warto je mieć zwłaszcza że to 1 konto w zagranicznym banku dostępne dla każdego z polskim adresem, a co ciekawsze bank wcale nie żąda żadnych dokumentów, żeby ten adres uwierzytelnić. Przy rejestracji wpisując kod polecający *** (chcesz się reklamować – zapraszamy do kontaktu) można otrzymać od banku 15 Euro.

  1. Pierwsze słyszę o takiej możliwości ale nie mówię że nie A można prosić przykładowo jakąś nazwę banku zagranicznego Pozdrawiam Z góry bardzo dziękuję

   1. Pocztaj o N26, niemiecki bank z licencją i mający ubezpieczenie w polskim odpowiedniku BFG, jak bank padnie to twój kapitał to równowartości 100 tyś euro jest chroniony.

  2. Konto w Banku N26 Przy zakładaniu Konta nie zapomnij wpisać kodu promocyjnego który umożliwia zarobienie ci 15 Euro Wpisz kod polecenia : (***reklama***)
   **** Swoją drogą sam posiadam te konto i Polecam ****
   Można również założyc konto z tego linku 😉
   ***reklama***
   * 5 Darmowych wypłat z Bankomatu
   * Komornik nie może zająć gotówki
   * Korzystne przeliczanie Walut
   * Prosty w obsłudze
   * Po dokonaniu wpłaty 50 Euro i wypłaty lub przelania na inne konto dostajesz 15 Euro
   * Nie zastanawiaj się najlepszy Bank bez Meldunku

Dodaj komentarz