AlimentyBank bez komornikaKomornik

Konto socjalne – bezpieczeństwo od komornika

konto socjalne w banku

Konto socjalne bezpieczne od zajęcia komorniczego

Konto socjalne nie różni się wyglądem i użytecznością od normalnego rachunku bankowego. Jego wyróżnikiem jest to, iż spływają na nie wyłącznie środki pochodzące ze świadczeń socjalnych. Co oznacza, że konto socjalne nie może być zajęte przez komornika

Jeśli interesuje Cię bezpieczne od komornika konto, koniecznie załóż konto socjalne. Dodatkowo teraz zgarnij jeszcze gotówkę z tego tytułu….

BGŻ BGŻ
 • stwórz konto socjalne
 • 0 zł za prowadzenie konta
 • 0 zł za obsługę karty
 • 0 zł za bankomaty
 • 1000 zł kredytu odnawialnego
 • także jako rachunek podstawowy
PKO BP PKO BP
 • stwórz konto socjalne
 • 0 zł za prowadzenie konta
 • 0 zł za obsługę karty
 • 0 zł za bankomaty
 • 0 zł za zlecenia stałe
 • największy polski bank

W jakim banku założyć konto socjalne?

Wbrew pozorom wybór banku do prowadzenia konta socjalnego nie jest prosty. Można oczywiście pójść do najbliższego banku i założyć konto. Można również wykorzystać wiedzę na temat kont bankowych i założyć konto bezpieczne od komornika w dodatkowymi profitami, które mogą mieć dla Ciebie niebagatelne znaczenie. Warunki takie spełniają obecnie tylko dwa konta bankowe.

Sprawdź je, zanim założysz konto w banku, który nie da Ci nic….

BGŻ – konto socjalne + 1000 zł dla Ciebie

Bank ten oferuje każdemu otwierającemu konto osobiste premię pieniężną na dobry początek znajomości. Jest to dodatek do konta w postaci kredytu odnawialnego do konta w wysokości 1000 zł.

Co najbardziej istotne: kredyt oferowany jest przez bank tylko za założenie konta.

Nie płacisz żadnych odsetek, gdy nie wykorzystujesz przyznanych środków kredytowych.

BGŻ oferuje duet korzyści, których nie znajdziesz w innym banku: konto socjalne bezpieczne od komornika + 1000 zł kredytu odnawialnego bez żadnych warunków, a tylko za założenie konta. Sprawdź to – kliknij:

Konto socjalne

PKO BP – konto socjalne dla rodzin i dzieci

Od wielu lat można zauważyć, że o polskich obywateli najbardziej troszczą się polskie banki. To nic zdrożnego ani nienaturalnego. Jest to praktyka raczej powszechna, że kapitał ma narodowość. Właściciele banku patrzą aby zadowolić swoich rodaków.

Bank PKO BP jest największym i jednocześnie nieustannie polskim bankiem. Osoby otrzymujące świadczenia na dzieci niewątpliwie docenią otwarte dążenia banku by pozyskać tą grupę klientów.

To nie tylko dodatkowe profity dla beneficjentów programu 500+, to także jeden z niewielu banków uczących bankowości nasze dzieci. Dzięki PKO BP dziecko można oswajać z bankowością już od kołyski.  Chociaż brzmi to trochę abstrakcyjnie możesz założyć konto swojemu potomkowi zanim jeszcze opuści porodówkę. W praktyce dziecko otrzymuje bezcenną wiedzę, wpajanie której powinno być obowiązkiem państwa, ale z jakichś powodów nikt nie chce uczyć dzieci jak zarządzać swoimi pieniędzmi. W PKO BP dziecko może zarządzać swoim kontem, mieć swoje oszczędności, obserwować jak przybywają mu procenty i uczyć się zdrowych nawyków finansowych. Konta dla dzieci wraz z upływem lat zyskują na funkcjonalności.  To bezcenny bonus dla naszych dzieci

Wielu osobom pobierającym świadczenia po prostu się nie przelewa. Dla nich zapewne duże znaczenie będzie miał fakt, że pewnego dnia ulokowane w banku pieniądze nie znikną.  Jak wykazują badania, pod kątem stabilności i bezpieczeństwa PKO BP to ścisła europejska czołówka.

Stwórz sobie konto socjalne i przestań bać się komornika

Pojęcie konta socjalnego upowszechniło w polskiej bankowości od czasu wprowadzenia świadczenia 500+. Ponieważ komornicy masowo zaczęli zajmować środki z programu 500+ na zwykłych kontach, rządzący postanowili zaradzić temu wymyślając konta socjalne. Ich specyfiką jest brak możliwości zajęcia konta socjalnego przez komornika, gdyż wszystkie środki, jakie na to konto spływają, znajdują się w grupie dochodów, których komornikowi zająć nie wolno.

Ponieważ konta socjalne (specjalne produkty bankowe o takiej nazwie) są  dopiero w planach ustawodawcy, osoby pobierające świadczenia socjalne muszą radzić sobie sami. Na szczęście nie ma przeszkody, aby konto socjalne samodzielnie stworzyć i zgłosić komornikowi.

Konto socjalne krok po kroku

 1. Wybierz interesujący Cię bank do prowadzenia konta socjalnego.
 2. Wypełnij wymagane pola swoimi danymi. W ciągu 15 minut (najczęściej) konto zostanie otwarte i znać będziesz już swój indywidualny rachunek bankowy. Ten rachunek od teraz służyć Ci będzie do przyjmowania środków z tytułu zasiłków, alimentów, świadczeń rodzinnych i 500+, czyli dochodów bezpiecznych od komornika.
 3. Teraz pozostaje zgłoszenie tego konta do komornika. Zastawiasz się: po co? Komornik musi mieć świadomość, iż jest ot Twoje konto socjalne, że przyjmujesz na ten rachunek środki niepodlegające zajęciu komorniczemu. Takie pismo pozwoli komornikowi uniknąć pomyłkowego zajęcia rachunku, którego zająć nie może.

Pismo złożyć możesz elektronicznie wysyłając je na adresy e-mail kancelarii, które prowadzą wobec Ciebie postępowanie egzekucyjne.

konto socjalne w banku

Zgłoszenie konta socjalnego – wzór pisma do komornika

Pismo do komornika ma charakter wyłącznie informacyjny. Dlatego jego wzór jest bardzo uniwersalny i każdy może z niego skorzystać. Pobierz bezpłatny wzór pisma do komornika  i zaznacz odpowiednie pola. Po zaznaczeniu wyślij pocztą tradycyjną lub elektroniczną.

Pamiętaj: w Twoim interesie jest zgłoszenie utworzenia konta socjalnego. Jeśli to zrobisz, wówczas komornik będzie miał świadomość, iż od pieniędzy tam zgromadzonych musi trzymać się z daleka. 

Pamiętaj tylko, aby na konto socjalne nie przyjmować żadnych innych wpłat niż pochodzące z zasiłków, alimentów, programu 500+ czy świadczeń rodzinnych lub opiekuńczych. Jednym słowem świadczeń wolnych od zajęcia komorniczego.

Konto socjalne jest bowiem bezpieczne od komornika tylko wówczas, gdy służy do celów zaspokajania potrzeb rodzinnych. I żadnych innych….w przeciwnym razie komornik uzna, że pod płaszczykiem konta, którego komornikowi ruszyć nie wolno, ukrywasz pieniądze podlegające egzekucji.

W tej sytuacji uczciwość popłaca. I dzięki niej możesz mieć bankowy rachunek socjalny, czyli konto bezpieczne od zajęcia komorniczego.

Jakich świadczeń nie może zająć komornik na koncie socjalnym?

Prezentujemy listę najczęściej pobieranych świadczeń, które nie podlegają egzekucji komorniczej. Oznacza to, że pieniędzy pochodzących z tych świadczeń komornik nie może zająć jeśli trafią one na konto socjalne. Gdy trafią na zwyczajny rachunek bankowy, zmiksują się z innymi pieniędzmi i stracą swój charakter ochronny. 

Dlatego pamiętaj, aby środki pochodzące z poniższych tytułów przelewać na bezpieczne od komornika konto socjalne:

 • świadczenia alimentacyjne wypłacane przez osobę objętą obowiązkiem alimentacyjnym,
 • świadczenia wypłacane przez Fundusz Alimentacyjny (gdy ściąganie alimentów jest bezskuteczne),
 • zasiłki pielęgnacyjne i dodatki pielęgnacyjne,
 • świadczenia pielęgnacyjne,
 • jednorazowe świadczenie po urodzeniu dziecka,czyli popularne becikowe,
 • zasiłki rodzinne i liczne do nich dodatki(lista poniżej),
 • dodatek z tytułu samotnego wychowania dziecka, urodzenia dziecka, wychowywania dziecka w rodzinie wielodzietnej,  opieki nad dzieckiem w okresie urlopu wychowawczego, z tytułu rozpoczęcia roku szkolnego przez dziecko, z tytułu podjęcia przez dziecko nauki w innym miejscu zamieszkania oraz  kształcenia i rehabilitacji dziecka niepełnosprawnego,
 • zasiłki dla opiekunów osób niepełnosprawnych,
 • dodatki dla sierot zupełnych,
 • świadczenia rodzicielskie,
 • świadczenia integracyjne,
 • świadczenia z pomocy społecznej, w tym między innymi: zasiłki okresowe, stałe, celowe.

Gdy komornik zajmie 500+ na koncie socjalnym

Nie powinno się tak zdarzyć, ale  aby dmuchać na zimne przygotowaliśmy dla Państwa instrukcje działania w takich przypadkach. Prosimy o zapoznanie się co zrobić, gdyby komornik chciał zająć środki z programu 500+

Gdy komornik zajmuje pieniądze z 500+

Zajęcie 500+ przez komornika

 1. Jak zabiera 60% to może jeszcze zabrać nagrodę pieniężną?I za wczasy pod gruszą?Zarabiam minimalną na umowę o pracę,jak zabrał mi nagrodę to mnie trochę w…

 2. czy w upadłości konsumenckiej będąc na l4 w ciąży dostanę najniższą krajową jeśli tyle mam na umowie czy najniższa brutto – 25% jak na zasiłku?

 3. jest- nie żenić się, a jeśli mleko się rozlało zatrudnić ukraińca z dobrym wzrokiem i wyposażonego w dobry sprzęt do strzelania, albo po prostu głosować na PIS i niech tą kastę rozp… 🙂

 4. Jestem emerytem mam 70 lat ,moja emerytura brutto 1 512zł netto 1266.85zł . Moja była druga żona załorzyła mi sprawę 13 lat temu o alimenty i wyrokiem zaocznym zostałem skazany na kwotę 600 zł. O całym incydencie dowiedziałem się dopiero gdy przeszłem na emeryturę . Komornik daje mi 500 zł a zadłużene wynosi 80 000 zł. Gdy założyłem sprawę o zniesienie alimentów Pani Sędzia powiedziała że to i tak niewiele i żebym nie przesadzał . Osiem lat temu założyła sprawę o rozwód ta sama Pani Sędzia (koleżanka byłej żony) dokonała dzieła. Ja jestem po udarze, zawale choruję na cukrzycę, lekarstwa 190zł ,prąd,woda i 80zł na życie. Ona mieszka w apartamencie w Koninie jeżdzi pożądnym autem ma swoją emeryturę i 767alimentów . Dobrze mieć koleżankę sedzinę. Czy jest prawne wyjście z tej nikczemnej sytacji. Z wyrazami szacnku L. Nowak

  1. “Temida jest ślepa.” Dlatego pani sędzia tak łatwo wydała wyrok zaoczny (hłe, hłe: zawiadomienia o rozprawach przychodziły na adres b. żony? nieaktualny z punktu widzenia pozwanego?). Ale Temida nie jest głucha. Podszepty psiapsiuły to więcej niż materiał dowodowy, o niedostarczenie którego stosownie psiapsiółki zadbały. A sąd w ocenie niedostarczonego z racji zamierzonego niedbalstwa orzekającej materiału dowodowego jest “niezawisły i bezstronny”, całkiem jak Pani Prezes Najwyższa, co pali świeczkę, bo ciemno było. Nie darmo Stara Pawlaczka kładła synowi w kieszeń F-jedynki: “Ten też weź. Sąd sądem, a sprawiedliwość musi być po naszy stroni!”

Leave a Reply