Bank bez komornika

Konto bezpieczne od komornika

konto bezpieczne od komornika

Konto bezpieczne od komornika to niezmiennie intensywnie poszukiwany produkt. Konto, którego nie znajdzie komornik, pozwala na bezpieczne przyjmowanie wpłat pomimo trwającej egzekucji komorniczej.

Jak stać się posiadaczem konta wolnego od komornika?

Marzenie o posiadaniu konta wolnego od zajęcia jest możliwe do realizacji dla każdego. Wystarczy, wiedzieć, gdzie założyć konto, którego nie znajdzie komornik.

Konto bezpieczne od komornika jest na wyciągnięcie ręki. Jak wiesz im mniej powszechna taka wiedza, tym dłużej można w spokoju korzystać z pewnych rozwiązań. Dlatego informacje o koncie wysyłamy wyłącznie w wiadomości na wskazany adres e-mail. Otrzymasz ją, klikając w banner poniżej:

Chcę stać się posiadaczem konta bezpiecznego od komornika

[fm_checkbox label="Wyrażam zgodę na prze­twa­rza­nie po­da­nych powyżej danych w celu otrzy­my­wa­nia new­slet­tera."]

Wyrażam zgodę na otrzy­my­wa­nie informacji handlowych o produktach serwisu, np. wzory pism.

Nie obawiaj się, nie mamy zamiaru rozsyłać spamu. Będziemy się kontaktować z Tobą wyłącznie w związku z serwisem i produktami w nim dostępnymi - wzorami pism czy poradnikami. W każdej chwili będziesz mógł wycofać udzielone zgody.

Informacje te otrzyma każdy zainteresowany. Wystarczy odebrać maila zwrotnego, aby za kilka chwil założyć konto i cieszyć się swobodnym dostępem do pieniędzy pomimo czynnej egzekucji komorniczej. Tego konta bowiem żaden komornik nie będzie w stanie zająć.

Konto bezpieczne od komornika – najczęściej zadawane pytania.

W internecie jest wiele ogłoszeń o tym, że ktoś oferuje informacje o koncie bez komornika po wpłaceniu drobnej kwoty pieniędzy. Czy wy również pobieracie opłaty?
Serwis bank-komornik.pl jest i zawsze będzie całkowicie bezpłatnym serwisem. Wiedza, którą dzielimy się z potrzebującymi, jest wiedzą oferowaną za darmo. I nie ma od tego wyjątku. W dużej mierze pochodzi bowiem od Was. Żądania pieniędzy za wiedzę, która u nas oferowana jest każdemu potrzebującemu, nie sposób nazwać inaczej niż żerowaniem na krzywdzie ludzkiej.
Czy konto bezpieczne od komornika jest w banku polskim czy zagranicznym?
Zazwyczaj równocześnie dostępnych jest kilka rozwiązań. Ty wybierasz to, które pasuje Ci najbardziej. W tym popularny i powszechnie dostępny bank – posiadający ok. 350 oddziałów. Dostęp do pieniędzy możliwy jest poprzez gęstą sieć bankomatów własnych i partnerskich. Można powiedzieć, że bank bez komornika jest zawsze po sąsiedzku.
Ile trwa założenie konta wolnego od komornika?
W większości sytuacji kilkanaście minut. Ale czasem musisz poczekać na uruchomienie dodatkowego konta technicznego – które stanowi właściwy produkt niedostępny dla komornika – oraz imienną do niego kartę. Wówczas potrwa to kilka dni.
Czy na konto bezpieczne od komornika mogę przyjmować wynagrodzenie i jaką mam pewność, że nie zostanie ono zajęte?
Taki jest główny cel posiadania tego konta. Przyjmowanie przelewów, które na normalnym koncie zostałyby zablokowane przez komornika po przekroczeniu kwoty wolnej od zajęcia na rachunku bankowym. W tym oczywiście wynagrodzenia za pracę. Zastosowanie fortelu, który poznasz niebawem, pozwala Ci spać spokojnie bez troski o to, że komornik znajdzie Twoje bezpieczne konto. Sam złapiesz się za głowę, gdy dowiesz się, jakie to proste.
Czy to rozwiązanie będzie działać do końca świata?
Oczywiście, że nie. Musimy zawsze brać pod uwagę, że prawo się zmienia, banki kupują banki, więc rozwiązania pojawiają się i znikają. Jednak nie dzieje się to z dnia na dzień i nie zdarza się co tydzień. Rozwiązania takie funkcjonują miesiącami czy latami. Pamiętaj zatem, aby tak, dla zasady co jakiś czas sprawdzić czy nie informujemy o zmianach w ofertach.

W internecie spotykam komentarze, że „ten sposób na komornika nie działa”. Skąd biorą się te komentarze?

Są pisane przez osoby, które nie były w stanie przeczytać ze zrozumieniem, jak działa konkretny sposób na komornika. Aby założyć konto bezpieczne od komornika trzeba wykonać określone czynności opisane w instrukcji. Pominięcie jednej z czynności lub zbagatelizowanie określonego warunku powoduje, że zamiast konta wolnego od zajęcia mamy zwykły ROR.

Nie mamy spływu na to, że ktoś nie potrafi zrozumieć przeczytanego schematu. Jak również tego, że popełnił błąd. Dla takiej osoby to konto bezpieczne od komornika jest wadliwe, a nie ona sama. Stąd komentarze, które można znaleźć w internecie. Gwarantujemy jednak, że opis procesu zakładania konta, którego nie zajmie komornik jest niezwykle prosty. I przeciętny człowiek nie ma żadnych kłopotów z jego zrozumieniem.

Sprawdź na sobie, czy instrukcje założenia konta są czytelne i nie budzą wątpliwości:

Chcę poznać sposób, w jaki stać się posiadaczem konta wolnego od komornika

[fm_checkbox label="Wyrażam zgodę na prze­twa­rza­nie po­da­nych powyżej danych w celu otrzy­my­wa­nia new­slet­tera."]

Wyrażam zgodę na otrzy­my­wa­nie informacji handlowych o produktach serwisu, np. wzory pism.

Nie obawiaj się, nie mamy zamiaru rozsyłać spamu. Będziemy się kontaktować z Tobą wyłącznie w związku z serwisem i produktami w nim dostępnymi - wzorami pism czy poradnikami. W każdej chwili będziesz mógł wycofać udzielone zgody.

 1. mam wrażenie że większość autorów płatnych tekstów na temat banków i samochodów piszą infantylni małoletni dziennikarze którzy całą wiedzę czerpią z internetu nie mając żadnego doświadczenia. Zatrudniani albo tylko dla tego że znają 3 języki obce – piszą brednie. Przecież działalność banku jest regulowana ustawowo. To przepisy decydują o dostępności wiedzy na temat naszych kont dla służb i komorników, a nie pracownik banku czy moderator na forum.

 2. Ubawilem się jak w kabarecie czytając o Januszach co dzwonili na infolinię banku z pytaniem czy mają konto wolne od komornika. Jak można być takim kretynem, szkoda że do komornika nie zadzwonili zapytać czy jest w PL bank z którego nie będą w stanie prowadzić egzekucji. Pozdrawiam Januszy bankowości. Uwaga dla admina : dlatego takie info publikuje się w sieci TOR, Janusze nie mają tam wstępu, a wiedza tajemna nie rozchodzi się się masowo. A tak dostał Janusz darmową wiedzę to zadzwonił do banku i spalił system. Gratulacje!

 3. Komornicy każą ludzi dwa razy za to samo, czyli bezprawnie. Dostają swoje np. 60% za alimenty i jeszcze żądają od banków przekazywania nadwyżki ponad kwotę wolną od zajęcia, a banki na to idą i jeszcze blokują konta i karty. Ciekawe co te banki z tego mają… W moim przypadku stracili klienta.

  1. W moim przypadku kilka banków straciło klienta i mam wrażenie ze te wszystkie teksty o kontach wolnych od komornika piszą sami komornicy i maja wszystkich jak na tacy bo ludzie głupi są jak taborety. Wszystkie polskie banki podają swoich klientów komornikom jak na tacy wiec niech każdy trzyma kasę za granica albo w kieszeni a nie wpłaca do złodziejskich polskich bankow

 4. Witam. Mam zajęcie od komornika a kartę prepaid ma żona. Żona otrzymała imiennie zasiłek zus 1800 na konto prepaid i mój komornik otrzymał od banku mille 400 z prepaida i skasował mnie za przelew 7,99. Czy można to zaskarżyć? To nie są moje środki. POMÓŻCIE!

 5. już wiem jakie to konto ( dostałam maila ) ale mam pytanie bo nie mogę tego wyczytać w regulaminie, są ograniczenia co do wpłacanych kwot ( np. jakieś limity ) i czy np ktoś może mi wpłacić kasę na to konto, czy muszę to być ja ?

  1. Nie ma ograniczeń. Konto zasila się jak “normalny” rachunek, czyli przelewem na indywidualny NRB. Dlatego też może zasilić to konto dowolny przelew od dowolnego nadawcy.

  2. Bzdura z tą kartą. Komornik zajmuje i zwykle konto i konto dla prepaid też,ponieważ prepaid jest przypisany do naszego konta. Tyle że 1500 zł musi Ci zostać,tego nie ruszy. W razie czego można dzwonić do windykacji banku,żeby odblokowali szybciej. Ale w sumie chwilę tylko widnieje- zablokowane srodki- potem już są dostępne. Sprawdzone osobiście. I jedna informacja i druga.

   1. I.B …nie zrozumiałem drugiej części wpisu.Jezeli komornik zajmie obydwa konta, zarówno rachunek główny i konto techniczne do karty przedpłaconej o co ci da dzwonienie do windykacji banku czy jakiegos tam wierzyciela…komornik Ci tego nie odblokuje dopoki dopoty nie sciagnie całej nalezności jaka jestesmy winni….Coś widnieje tylko chwile a potem jest dostepne…nie rozumiem tej cżesci.pzdr

    1. 1500 zł jest nienaruszalne. W Jest Banku,bo o nim konkretnie mowa,wpłacasz np.1000 zł. Po zaksięgowaniu ta kwota widnieje jako środki zablokowane przez bank. Potem,czyli np po 15 minutach widnieją jako dostępne środki. Ale warunek- nie możesz przekroczyć 1500 zł w miesiącu.

     1. Podłączę się do wątku – czy w Nest Banku możesz “normalnie” funkcjonować na koncie w ramach kwoty wolnej, czyli 1500zł/mc? Oczywiście mam na myśli przelewy internetowe, płatności kartą czy wypłaty z bankomatów? Z zasłyszanych opinii było tak, że można jedynie wypłacić kasę w oddziale banku, ale to było jakiś czas temu i być może Nest Bank (wcześniejszy Bank Smart) od tego czasu “ucywilizował się”…

     2. Tak. Wplata we wpłatomacie, wyplata w bankomacie,przelewy,płatności kartą. Tylko pamiętaj,po wpłacie chwilę widnieją jako środki zablokowane,pewnie bank sprawdza,czy nie przekroczyło limitu,i za chwilę pieniążki są jako dostępne środki.

  3. Odradzam Bank Millenium, właśnie dziś komornik zajął mi pieniądze z konta technicznego otwartego na inną osobę. Bank mówi że jest to konto powiązane z moim rachunkiem i musieli dokonać egzekucji.

   1. Dziękujemy za informacje. Dzisiaj otrzymaliśmy potwierdzenie od innego użytkownika – odpowiednie informacje wprowadzimy na stronie w ciągu kilkunastu godzin. Zapewne spełnia się scenariusz, do którego przyczyniła się cała rzesza osób niestrudzenie wydzwaniających po infoliniach.

    1. Tak.tTeraz to oczywiscie wina ludzi ,ktorzy woleli się upewnic i zadzwonili na infolinię czy to co wypisujecie jest prawdą.To chyba normalne ze ludzie zanim uworza konto i tam przeleja swoje odszczednosci wolą to sprawdzic…od początku to była lipa tylko ze prawda jest taka ze sami tego rachunku nie sprawdziliscie. To ze moze nie powinni komornicy tego konta poddac egzekucji to nie znaczy ze tego nie zrobią…w tym kraju wszystko jest mozliwe wiec przestancie teraz pieprzyc ze to wina ludzi bo dzwonili na infolinię.hah

     1. Uderz w stół, a nożyce się odezwą. Właśnie przez to, że istnieje grupa ludzi, którzy nie są w stanie zrozumieć tak prostych rzeczy, każdy dobry system upadnie. I nie da się (jak widać na załączonym obrazku) przetłumaczyć Januszowi bankowości, że nie tędy droga. Bo on przecież wie lepiej.
      Przykład. Bank ma w systemie błąd. Błąd polega na tym, że środki wpłacane na kartę prepaid nie powodują zmniejszenia kwoty wolnej od zajęcia. W praktyce konto jest niemożliwe do skutecznego zajęcia. Ile nie przyjmie się pieniędzy, kwota wolna jest niezmienna.
      Wie o tym garstka ludzi w banku. Oczywiście mówimy tutaj wyłącznie o kadrze managerskiej. A nie pracownikach szeregowych, bo to nie jest wiedza dla nich. Wiedzę taką zaczynamy przekazywać potrzebującym. Niestety, nie mamy możliwości selekcji ich na rozumnych i tych drugich. Jedyne, co możemy zrobić, to apelować: nie latajcie z pytaniami do banku, bo pieniądze lubią ciszę. A w banku i tak nie dowiecie się nic, bo niby od kogo?? Od kasjerki czy sprzedawczyni kredytów?
      Ale od czego są wspomniani wcześniej Janusze bankowości. Im nie będzie ktoś mówił, co mają robić. Oni muszą to sprawdzić. Są przecież najmądrzejsi. Dzwonią więc do banku:
      – Dzień dobry, tu Janusz, wyczytałem w internecie, że u was jest takie konto bez komornika. Czy to prawda?
      – Nie, Panie Januszu, nie ma czegoś takiego. Komornik zajmuje konta dłużników, gdyż reguluje to ustawa
      – Ale ja słyszałem, że jak się weźmie taką kartę przedpłaconą…..itd

      Pracownik raportuje do przełozonego. Ten do dyrektora. Gdy raportów tego typu zbiera się tysiąc, wówczas bank postanawia dokonać zmiany w systemie, gdyż ich otwarta furtka dla świadomych klientów niebezpiecznie się chwieje. Jest o tym za głośno i może dojść do przykrych dla banku reperkusji. Jeden ruch informatyka i nagle karty zaczynają być widoczne dla komorników. Nagle kwoty wolne od zajęcia zmniejszają się o saldo kart. Nagle ruszają przelewy do komorników.

      Podziękujcie tym Januszom, którzy doprowadzili do tego. Bo oni nadal uważają, że nie ich to wina. Posuwają się nawet do rzucania oskarżeń. W ich Junuszowym życiu wszak cały świat jest winny – tylko nie oni.
      Od samego początku wprowadzenia do obiegu informacji o obejściu komornika przez konkretny bank monitorowaliśmy system za pomocą 10 kont współpracujących dłużników. Po to, aby wiedzieć, kiedy bank zamknie furtkę i wycofać sposób z obiegu. wiemy już, że system przestał działać. Janusze mogą być z siebie dumni. Życiowe ich credo stało się ciałem: inni nie będą mieli lepiej niż ja. Choćbym na głowie stanął…

     2. Po 1 : nie obrazaj czlowieku mnie i innych ludzi co zadzwonili na infolinię.
      Po 2: nikt z was nie uprzedzal zeby nie dzwonic na infolinię..
      Po 3: To bylo do przewidzenia ze ludzie w tym chorym,skorumpowanym kraju beda chcieli sie upewnic co do takich news-ów
      Po 5: Tego typu artykułów jest pelno namawiajacych ludzi do roznych rzeczy..kupowania,zakladania kont itd.itp…wiec nie powinniscie nikogo o winiac a przede wszystkim obrazac.Temat okazal sie niewypalem i szkoda ale nie mam pewnosci czy on nie byl niewypalem od samego poczatku i jakie naprawde byly przyczyny tego ze tak sie stalo…”NIEJANAUSZU..” bankowosci

     3. Każdy bez wyjątku otrzymał w mailu prośbę o to, aby nie kontaktować się z pracownikami banku, gdyż konsekwencje będą takie jak z kartą prepaid BZWBK.
      Widocznie nie każdy jednak jest w stanie uszanować czyjąś prośbę. Nawet opisaną tak bardzo wprost. Bo i po co? Dostałem coś za nic (czytaj: za darmo) to mogę z tym zrobić wszystko, co mi się podoba.
      Dostałeś za darmo i poufne info było obarczone tylko jedną prośbą: nie dzwoń do banku i nie zadawaj pytań, bo tego robić nie można.
      No i co zrobiłeś? Zadzwoniłeś. I co gorsza – nadal nie widzisz w tym nic złego.
      A prosiliśmy w mailach bardzo konkretnie: nie wierzysz, boisz się – NIE KORZYSTAJ, skoro uważasz, że system nie działa.
      Tylko NIE WYDZWANIAJ do banku, bo wówczas przestanie działać.
      Ale co tam – ja i tak zrobię po swojemu. Przecież skoro mam coś za darmo, to nie muszę tego szanować, prawda? A jak komuś (czytaj: tysiącom innych) tym zaszkodzę, to nie mój problem.

     4. Ja nie dzwonilam na infolinię,nie kontaktowałam się z nikim. Info o zajęciu konta dostalam zanim zdążyłam jeszcze aktywować prepaid. Chociaż przy wysyłaniu wniosku zastanawiałam się prawdę mówiąc,jak możliwe może być,że to będzie karta incognito,skoro są tam wszystkie dane i karta jest przypięta do mojego konta….ale może. Jednak moje wątpliwości okazały się słuszne.

    2. sek w tym, januszu pomysłów, a podajecie sposob, ktory wykorzystuje jedynie luke w obrebie banku, a nie systemowa albo rozwiazanie mozliwe prawnie. Zatem w takiej sytuacji sie ,usisz liczyc ze cos sie zmieni, a jesli mialo byc cicho, to bylo nie pisac w iternetach.

   2. @al, doprecyzuj wypowiedź: “pieniądze z konta technicznego otwartego na inną osobę”, bo to bardzo istotne.
    Posiadaczem ROR (zakładam że to konto 360stopni) jesteś Ty a karta prepaid była wydana na kogoś innego? Czy odwrotnie, ktoś użytkujący ROR zamówił na Ciebie kartę prepaid, której rachunek znalazł komornik po “aktualizacji systemu bankowego” 21.06.?

    1. Poruszaliśmy to delikatnie w ostatnim mailingu – konto na osobę z zajęciem, karta pre-paid na osobę, która nie ma zajęcia na 100% zajęcie obu i prawdopodobnie w drugą stronę też tak zadziała. Przy okazji pojawił się ciekawy wątek, że tak to nazwę „ISIS-owy”, ale o tym jeszcze napiszemy bo materiał się „zbiera”.

     1. w drugą stronę jednak na szczęście nie działa, sprawdzone “na własnej skórze” od 1,5 roku…

     2. w drugą stronę jednak na szczęście nie działa, sprawdzone “na własnej skórze” od 1,5 roku…

      Czyli 18 miesięcy możesz zaświadczyć, że konto chroni przed zajęciem i możesz polecić z czystym sumieniem na przykład mnie?

  1. [Bank nie życzy sobie podawania nazwy]
   Swoja droga jest tu kilka niescislosci o ktorej pisalem ‘nizej’ ,aczkowiek konto tego typu dziala ,tyle ze beda tam wplywaly pieniadze juz po potraceniu przez pracodawce skladek dla komornika, gdyz dostanie on pismo o nie przelewaniu nam gdziekolwiek wynagrodzenia ponad to co daje nam kodeks pracy. A nie kazda firma ,smiem twierdzic ze prawie żadna nie zaryzykuje 2tys. kary i placenia nam pod stolem a wykazaniem ‘nagle’ min krajowej. Jak jestes pracownikiem -mozesz po prostu spac spokojnie ze to co sobie wplacisz na to konto- faktycznie pozostanie poza zasiegiem komornika.

   1. Artykuł bardzo sensowny ale po nacisnieciu pomaranczowego pola przyszedł mi na skrzynke tylko email o tym ze zapisalem sie do newslettera i na tym koniec.Nie dostałem zadnego kompletu informacji na temat możliwości załozenia konta bezpiecznego od zajęcia komorniczego.A przeciez o to w tym chodzi zeby pracodawca przelewał chociazby 50% uposazenia i zeby komornik nie mogl wiecej juz nic zabrac nakladajac blokade na ROR i ograniczając srodki do 1500zł.W moim przypadku gdy zarabiam 4500zł,to wazne dla mnie jest zeby na konto wpłyneło mi 2250 i tyle zostało niz z tego jeszcze komornik mialby mi zabrac 750zł zostawiajac wg.nowych przepisów tylko 1500zł.
    PS.proszę o info na maila odnosnie załozenia tego konta wolnego od komornika jak zostało to opisane w artykule.

    1. Dziękujemy za pozytywną ocenę, wiadomość z informacją na pewno dotrze. Z przyczyn technicznych są one rozsyłane z pewnym opóźnieniem. Pozdrawiam.

     1. Tak się złożyło że akurat posiadam juz konto w tym banku i zgodnie z instrukcja zamówiłem juz karte prepaid.Pytanie moje jest nastepujące:A kiedy otrzymam ten numer konta technicznego niewidocznego w systemie ognivo ? bo w trakcie zamawiania karty prepaid nie uzyskałem zadnych informacji o rachunku technicznym ,o ktorym tu mowa.pozdrawiam

     2. Proszę zalogować się na konto. Kliknąć w zakładkę Karty i jeśli zobaczy Pan tam kartę prepaid to znaczy, że ma Pan już przypisany nr konta technicznego. Jak go odczytać? W szczegółach karty będzie pełny nr rachunku, na który można wpłacać pieniądze bez ryzyka, że trafią w ręce komornika.

    2. Witam. Wpisz w google konto prepaid bank i wyskocza Ci 2 banki. Ing i Millenium, BZWBK juz zrezygnowal z tej uslugi. Millenium chce zalozenia konta a w ING kupisz przez siec bez problemu.

     1. Witam.Ostatnio jak pisałem to byłem w trakcie oczekiwania na karte prepaid .Dzisiaj ją dostałem i faktycznie jest do niej przypisany “Rachunek do zasileń karty”.Czy jest to własnie ten rachunek techniczny ,ktory ma byc niewidoczny w systemie ognivo dla komornika? Ostatnio dzwonilem tez do infolini tego banku i konsultantka powiedziala mi ze jezeli komornik wystapi zwnioskiem do banku o udostepnienie wszystkich kont nalezacych do mnie to podadza rowniez dane tego konta przypisanego do karty prepaid i ono tez zostanie zajete przez komornika.Pisaliscie ze rachunek jest własnoscia banku i komornik nie moze go zajac ..tyle ze karta jest przypisana faktycznie do mojego nazwiska i na mnie wiec to chyba nie do konca ono takie bezpieczne…chyba ze jest jeszcze jakis inny rachunek niz ten przypisany do karty prepaid i o nim nie wiem ale tez nie widzę zadnego innego w systemie i na stronie banku

    3. Jestem zainteresowany który to bank jest bezpieczny przed komornikiem.Czy to jest Credit agricole?
     Bardzo prosze o o bardzo szybka odpowiedz bo staram sie o chwilówke imi zabiora.
     Mieszkam w Bolesławcu,czy to jest teren przygraniczny i czy mogę online załozyc w Sparkasse załozyc online konto ikarte?

 6. To mimo ze to konto jest bezpieczne od komornika to jak pracodawca poda nr.konta to komornik i tak je zajmie

  1. Właśnie o to chodzi, że nie zajmie. Czytaj ze zrozumieniem. A jeśli to Cię przerasta po prostu korzystaj albo nie.
   Dam ci taki przykład: prąd w gniazdku. Nie rozumiesz, skąd się tam wziął, ale wiesz, że jak włożysz wtyczkę to uruchmisz odkurzacz czy mikser.
   Tak samo jest z kontem bez komornika. Nie wiesz czemu komornik nie zajmie go, ale możesz korzystać. Ono jest również dla tych, którzy nie rozumieją

   1. No wlasnie nie do konca to jest prawda.Komornik dziala dwutorowo: 1. wysyla pismo o egzekucji do pracodawcy,ktory polowe uposazenia wyplaca na konto a druga polowe wplaca komornikowi..
    2. Komornik wysyla rowniez pismo do banku ,w ktorym mamy konto i tam zaznacza ze żąda blokady wszystkich kont,ktore naleza do dluznika i wtedy bank przelewa komornikowi cala nadwyzke pieniedzy i zostawia tylko 1500zl …bo tyle musi mu zostawic.Jednakze dzwonilem do banku i pytalem o ta karte prepaid czy jest bezpieczna od komornika(przypisane konto techniczne do zasilen karty prepaid).kobieta powiedziala ze jezeli bank kaze zablokowac wszystkie konta to beda musieli zablokowac rowniez karte prepaid i ono wcale bezpieczne nie jest.

    1. Bzydura,bzydura ,bzydura. Pani byla niedouczona. Ale….nic nie szkodzi na przeszkodzie aby do tej karty podac dane bliskiej osoby podczas rejestracji w sieci.

    2. Panie kochany, ileż razy mamy wałkować to samo? Jeśli nie wyjdzie Pan ze schematu myślenia “bo Pani z banku powiedziała” to będzie Pan tkwił w tym samym miejscu bez perspektyw. Jeśli “Pani z banku”, czyli zaoczna studentka na słuchawce jest dla Pana wyrocznią to nie jest to strona dla Pana…
     Ileż można pisać, ze rozwiązanie to nie jest znane pracownikom banku na stanowiskach takich, do jakich ma Pan dostęp. Proszę porozmawiać z osobą kompetentną – na przykład dyrektorem departamentu prawnego – ale na Boga, nie z pracownicą infolinii….
     Od niej może się Pan dowiedzieć tylko to, co powiedziała Panu. Czyli formułki wyklepanej. A to, że akurat W TYM banku to nie działa tak jak w formułce, to skąd jej wiedzieć?

 7. Odradzam wszystkim Toyota Bank. Od kilku lat mam zablokowane ok. 3tys. które już wcześniej oskubal komornik więc powinienem teoretycznie je wybrać. Nic bardziej mylnego. Bank zrzuca na komornika a ten ma wszystko w d.. Nie ma nawet do kogo się zwrócić o pomoc. Sąd nie reaguje na poczynania komornika.

  1. To dziwne. Po zmianie przepisów, masz prawo, przynajmniej w placówce, wypłacić 1500zł w miesiącu bez proszenia się nikogo o łaskę. Z drugiej zaś strony, jeśli egzekucja przynajmniej formalnie trwa, to ponieważ masz tam 3000zł, bank właściwie w/g przepisów powinien już dawno był przelać komornikowi 1500zł a drugie 1500zł zostawić Tobie. A jeśli komornik zakończył egzekucję to powinien niezwłocznie powiadomić bank o tym. Skoro jak piszesz ma on wszystko w końcowym odcinku przewodu pokarmowego, złóż skargę na czynności komornika do SR albo KRK

 8. Witam jak kazdy bank ma system tak i komornik ma system ,tak zwany system ogniwo ,ten system wskaze komornikowi gdzie masz kąto i jakie sumy wplywają także chcąc nie chcąc itak nas znajdzie to jest nie uniknione

 9. Skutek taki sam, jak podasz nr konta kogoś z rodziny czy zaufanego znajomego – żaden. Komornik nie ruszy kasy z konta, bo konto takie (nr rachunku) należy do BANKU.

 10. Jaka bzdura!!! Ten artykuł to zapewne sam komornik pisał. Nie potrzebna żadna ekspertyza, wystarczy jeden telefon do Banku, by się upewnić czy to prawda.

  1. Nie obraź się ale dzięki takim jak Ty wszelkie sposoby na omijanie komornika działają. Dzięki temu, że duża liczba osób nie wierzy, nie spróbuje bo im Pani przez telefon powiedziała. W tej sytuacji z metody korzystają nieliczni. A jak korzystają nieliczni, bank nie zarzyna oferty, której przecież nie tworzył dla unikających zajęcia. To nie pierwsza tego typu historia.
   Jako, że ludzi traktujących banki jak wyrocznie nie brakuje, banki nie muszą się martwić o zarobek, chętnych do dojenia zawsze znajdą. Bank przecież nie koloryzuje, wszystko mówi – powiedz to “frankowiczom”.
   Chciałbym napisać, że takimi ludźmi rządzą ludzie z call center, w niektórych wypadkach jeszcze tydzień wcześniej sprzedających tabletki na potencję lub magiczne zioła. Ale jest jeszcze gorzej, bo ci ludzie odpowiadają tyle i tak jak im się na monitorku wyświetli. Są tylko przekaźnikami, de facto mając takie podejście ja Ty skazujesz się na wykonywanie wyroków maszyny. Większości wydawało się, że maszyny będą rządzić kiedy prześcigną nas inteligencją. Jednak jak widać taniej i prościej sprowadzić drugą stronę do odpowiednio niskiego poziomu.

  2. Bzdury piszesz:-). Jaki tel do banku? W zwiazku z czym? Jesli chodzi o jakiekolwiek dane klientow- bank na mocy ustawy nic Ci nie powie, jako szarak nie masz do niczego prawa oprocz uzyskania info o kontach czy uslugach banku.

 11. komornicy kradna zabieraja pensje puzniej drugi raz zabieraja podatek dochodowy po rozliczeniu dwa razy zabieraja z tej samej pensji to jest tak jak ktos by byl karany dwa razy za to samo przestepstwo brak sluw panstwo bezprawia.

  1. Żeby ukradł komornik najpierw musisz ukrasc Ty… Komornik bez powodu nie “siada” na wypłatę, prawda?

   1. Ojj siada malo wiesz.wystarczy zlosliwosc np zony jak u mniee nie place alimentow choc place i komornik nie weryfikuje tego.po prostu robi egzekucje

   2. Jesteś (…) nie znasz życia pogadamy jak stracisz pracę i na przykład kredyt we frankach cię rozłoży to co wtedy powiesz trzeba było nie brać itd.
    Od admina – na tej stronie staramy się utrzymać pewien poziom wypowiedzi. Inne osoby mogą mieć odmienne zdanie od komentującego, mogą błądzić lub po prostu błyszczeć niewiedzą ale wszyscy jesteśmy ludźmi i tak się traktujmy.

   3. malo bylo ostatnio przypadkow w ktorych komornik zabram ruchomosci ludziom nie zadluzonym? wlacz tv od czasu do czasu

 12. Przecież skoro nie zabierze ich komornik to bank, bo przecież to ich rachunek i wypłata też dla nich, to jakaś nowa i jawna piramida finansowa i należy ją spr. Konto możesz założyć na swoje dziecko lub znajomego a nie dawać się okradać złodziejom, ja od 4 lat mam we frankach szwajcarskich na brata a w pl walutowe na siostrę wiecie już jak na tym wyszedłem??? Ps. Komornika już nie mam ale zostało po staremu

 13. Kasia nic na to nie poradzisz (pracodawca będzie grzecznie jak piesek oddawał twoje pieniądze tym “pseudo komorniczkom” po technikum,jedynie zatrudnić możesz się na czarno i tyle.

 14. Witam! ale co w przypadku gdy komornik zajmuje wynagrodzenie w zakładzie pracy gdzie jest zgłoszone konto? przecież pracodawca ma obowiązek podaj je komornikowi.

  1. Pracodawca ma obowiazek podania nr konta komornikowi na jego wniosek ,inaczej grozi mu kara 2tys. zl. grzywny za nie podporzadkowanie sie przepisom. Komornik znajdzie ‘nas’ poprzez skladki ZUS lub US. Pracodawca od tej chwili zobowiazany jest przekazywac komornikowi wszystko ponad srednia krajowa,lub polowe wynagrodzenia. Nie bede w to wnikal bo kadrowe wiedza jak maja to wyliczac. Jesli …..podamy nr konta osoby np. z rodziny, czy tez karty prepaid ktora jest rachunkiem technicznym przypisanym tylko na czas korzystania przez nas z uslugi, komornik nie ma mozliwosci zajac konta. Dostanie informacje zwrotna iz nikt o takim nr Pesel nie ma rachunku w danym banku ( dotyczy to zarowno korzystania z konta rodziny czy znajomego,jak rowniez pre paid), a co za tym idzie ‘fizycznie ‘ go nie zajmie, aczkolwiek i tak beda tam wplywaly pieniadze pomniejszone o wplaty do komornika. Warto dodac ze pracodawca nie moze odmowic przelania swiadczenia na podane przez nas konto,nawet jesli jest nie nasze. Spisuje sie wtedy oswiadczenie i musi to robic, z drugiej strony niewiele osob spisuje oswiadczenie i po prostu podaje nr konta jako swoje.
   Komornik nie zajmie konta prepaid. To jest konto banku,uzyczone nam na jakis okres,nawet jesli zarejestrujemy sie na stronie i podamy swoje dane, dalej jest to konto banku ( tak mialem w BZ WBK). Inna sprawa iz my jako szaraki mamy trudniej aby uniknac komornika- pomijajac czy swiadomie czy tez nie swiadomie sie u nas znalazl na koncie…
   Pracujac -na bialo, zawsze nas znajdzie i wysle pismo do pracodawcy blokujac wszystko u zrodla, a jak ma we wniosku wierzyciela sciganie z ruchomosci,nieruchomosci czy zajecia konta-zrobi to. Inna sprawa iz te 1500 zl musi zostawic na zycie z ‘normalnego’ konta, banki czesto to olewaja i blokuja cale konto bez mozliwosci wyplat, lamiac prawo, a komornik lyka to bez problemu, dla niego liczy sie kasa.
   W przypadku dzialalnosci gospodarczej- dostaniemy pismo aby podac nr konta takiego i takiego( aczkolwiek w przypadku Millenium nie orientuje sie jakie sa i czy sa limity na koncie prepaid wplat i wyplat).Podajemy nr techniczne prepaid i nie mijamy sie z prawda gdyz korzystamy z tego,aczkolwiek dodatkowe przepisy banku dalej stwierdzaja iz tylko jestesmy posiadaczami karty na okaziciela a co za tym idzie bank jest ciagle,caly czas, niezmiennie wlascicielem konta bankowego,uzyczonego nam na jakis czas

 15. Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom w zakresie ochrony własnych pieniędzy, postanowiliśmy rozwiać ewentualne wątpliwości dotyczące konta bezpiecznego od komornika.
  Zamówiliśmy ekspertyzę prawną, której zadaniem było ocenić, czy komornik ma jakiekolwiek szanse na znalezienie konta przez nas opisywanego i zajęcie go. Wynik ekspertyzy jest jednoznaczny : dopóki właściciel konta nie wskaże go sam komornikowi, ten nie ma prawnych możliwości odnalezienia i zajęcia konta Millenium.
  Kompletną ekspertyzę można zamówić klikając w odnośnik kontaktowy w treści artykułu. Zostanie ona dostarczona drogą mailową.

  1. Witam chciałem zapytać bo pan piszę że komornik nie będzie wiedział że mam konto dopóki sam mu nie podam ale co zrobić jak pracodawca przelewa na podane konto i komornik może się zwrócić o podanie mojego konta i wszystko będzie wiedział jak zająć konto ?

   1. to sam ładujesz sie na mine! skoro legalnie pracujesz to i tak komornika nie ominiesz no chyba ze dogadasz sie z pracodawca zeby wpisywal ci najnizsza krajowa ktorej komornik ruszyc nie moze

Dodaj komentarz