Bank bez komornikaKomornikZajęcie rachunku bankowego

Komornik na koncie bankowym. A mnie to lotto…

komornik na koncie bankowym moja historia

Komornik na koncie bankowym – to tytuł artykułu nadesłanego przez jednego z naszych czytelników, który poprosił o jego publikację. Robimy to i zachęcamy do przysyłania swoich sposobów na radzenie sobie z zajęciem komorniczym. Najciekawsze i najbardziej oryginalne będziemy publikować za zgodą autora.

Komornik na koncie bankowym to w powszechnej opinii tragedia i niemożność korzystania z bankowości. Gdy powiem, że mając komornika na rachunku bankowym korzystam z banku bez ograniczeń i komornik nie może zająć moich pieniędzy, to co pomyślisz? Że świrus albo mitoman – pomyślisz zapewne. Gwarantuję, że po przeczytaniu mojego artykułu Twój sposób myślenia zmieni się diametralnie. I być może zrobi Ci się głupio z powodu świrusa, mitomana i łatwemu uleganiu stereotypom.

Komornik na koncie bankowym

Na moim koncie przysiadł pasożyt. Nazywa się komornik i przypałętał się nie wiadomo skąd. Ktoś gdzieś sprzedał jakąś nieterminowo wypowiedzianą umowę w Cyfrze + sprzed X lat z tytułu której naliczono 50 zł. Ten “straszny dług” zaczął żyć swoim życiem aż urósł do 280 zł i kolejny jego właściciel, licząc na to, iż adres w dokumentach będzie nieaktualny, zaryzykował przepuszczenie sprawy przez e-sąd. Trafił. Adres był nieaktualny, więc nie mogłem podnieść zarzutu przedawnienia po otrzymaniu nakazu. Tenże nakaz uprawomocnił się i trafił do komornika. 

Ponieważ kwota jest zbyt błaha, abym bawił się w odkręcanie tego, postanowiłem zabawić się z komornikiem w kotka i myszkę. A przy okazji zaprezentować Państwu jak łatwo jest mieć komornika i jednocześnie żyć w taki sposób, jakby on nie istniał.

Dla mnie to kwestia honorowa – skoro polskie prawo dopuszcza do sytuacji, gdy można w legalny (bo przez sąd) sposób stworzyć nieistniejący dług, to ja wykorzystam inne możliwości prawne. Aby pokazać komornikowi, że pomimo zajęcia konta nie może mi nic zrobić. 

Zajęcie komornicze konta bankowego – co można, a czego nie

Przede wszystkim pamiętać trzeba, że komornik zajmując rachunek bankowy nie zabiera wszyskich pieniędzy, jakie znajdują się w momencie dokonania przez niego zajęcia konta. Każdy (poza niepłacącym alimentów) ma możliwość skorzystanie z limitu kwoty wolnej od komornika. To 1500 zł miesięcznie, limit odnawia się pierwszego dnia każdego miesiąca. To ważne, gdyż jeśli nie przekroczy się limitu obrotów na koncie komornik nie zajmie ani złotówki.

Zatem konto bankowe zajęte przez komornika zachowuje swoją pełną funkcjonalność do momentu przekroczenia wspomnianego limitu. W obrębie kwoty 1500 zł można korzystać z konta tak, jakby nie było zajęte. Bo tak właśnie jest traktowane przez bank. On o zajęciu wie, ale do czasu osiągnięcia limitu kwoty wolnej od komornika konto pozostaje w pełni wolne od komornika.

Limit kwoty wolnej od zajęcia w banku

1500 zł to jednak niewiele dla osób obracających większymi sumami. Cóż zrobić, gdy na koncie jest komornik a limit kwoty wolnej mocno ciśnie i uwiera? Należy wykorzystać sposób na komornika i …obejść go i limit bokiem.

W chwili obecnej jeden bank (z powszechnie dostępnych w Polsce) oferuje coś, co ludzie powszechnie nazywają kontem, którego nie zajmie komornik. Ale nie jest tak, jakby wskazywała na to nazwa. Bo nie wystarczy samo założenie konta. Konto bezpieczne od komornika będzie dopiero wówczas, gdy poradzimy sobie z nieszczęsnymi limitami kwoty wolnej od zajęcia na rachunku bankowym. Ale czy jest na nie sposób? Jest.

Konto, którego nie zajmie komornik

komornik na koncie bankowym

Na swoje konto potrzebuję miesięcznie przyjąć 7000 zł pochodzących z różnych źródeł. Takich, że nie mogę zmienić ich formy. Musi być płatność na konto bankowe i to konto mojej imiennie. 

Teoretycznie patrząc,komornik powinien zabrać mi z konta 5500 zł. Bo o tyle przekroczę kwotę wolną od egzekucji komorniczej z konta bankowego.

Z mojego konta komornik nie zabiera jednak ani złotówki. Wykorzystuję bowiem dobrodziejstwo, jakie daje ten jeden (na chwilę obecną) bank w Polsce. Konto techniczne do zasilania karty prepaid. Konto techniczne, którego rachunek wykorzystuję do przyjmowania wpłat. Konto techniczne nie jest w żaden sposób przypisane do mnie, jest mi wyłącznie użyczone przez bank na okres korzystania z karty prepaid.

Co to oznacza w praktyce?

Że nie jest to moje konto, żaden komornik nie widzi tego konta w systemie OGNIVO i dlatego nie ma możliwości zajęcia go. Nie może bowiem zająć czegoś, co nie jest moje, a jedynie w moim posiadaniu.

Moje wpłaty – księgowane na koncie technicznym – są całkowicie niewidzialne dla komornika. Dla mnie natomiast jak najbardziej. Co więcej, nie tylko je widzę, ale mogę je realnie wypłacać. Za pomocą karty prepaid w dowolnym bankomacie.

Komornik na koncie bankowym zajmuje co miesiąc 1 grosz

I tak sobie żyjemy z komornikiem, który dla mnie – dzięki mojemu bezpiecznemu rachunkowi – jest pasożytem nieszkodliwym. Zajął mi oczywiście konto o którym wie (czyli zwykły rachunek bankowy) ….i tyle jego. Na koncie tym specjalnie dla niego wykonuję obrót 1500, 01 zł. 

Wiem, podły ze mnie dłużnik i niezbyt hojny. Przeznaczam ten symboliczny grosz dla mojego komornika – pasożyta, aby nie cierpiał on na nudę. Nie wiem co prawda, czy robi z niego użytek i czy przesyła wierzycielowi, w każdym razie miesiąc w miesiąc otrzymuje ode mnie datek. A ja sprawdzam jego cierpliwość i – brzydko to może zabrzmi – delektuję się jego bezsilnością w stosunku do dłużnika, który mając komornika na koncie zamiast panikować i bezradnie patrzeć na to, jak komornik bezdusznie odbiera mu prawie wszystkie pieniądze – kpi sobie z niego. I to wszystko w świetle prawa. Tego samego, na mocy którego komornik może zająć konto w banku. Nieco odwrócone przepisy odpowiednio wykorzystane powodują, że można mieć konto, którego komornik zająć nie może.

Jeśli też chcesz mieć konto bez komornika

Jeśli chcesz dowiedzieć się, w którym polskim banku można założyć konto bezpieczne od zajęcia komorniczego, możesz poprosić o przekazanie tej informacji. Nie jest ona dostępna dla każdego, a jedynie dla osób, którym doskwiera komornik na koncie bankowym.

Chcesz otrzymywać nowe informacje w pierwszej kolejności? Kliknij i daj nam znać.

Wyrażam zgodę na otrzy­my­wa­nie informacji handlowych o produktach serwisu, np. wzory pism.

Nie obawiaj się, nie mamy zamiaru rozsyłać spamu. Będziemy się kontaktować z Tobą wyłącznie w związku z serwisem i produktami w nim dostępnymi - wzorami pism czy poradnikami. W każdej chwili będziesz mógł wycofać udzielone zgody.

 

24 osób zareagowało na “Komornik na koncie bankowym. A mnie to lotto…

 1. Przecież komornik nie musi zajmować konta. On namierzy Twojego pracodawcę i będzie ściągał dług “u źródła”. W dodatku, jeśli będzie takie zlecenie, komornik wejdzie Ci na hipotekę domu/mieszkania. Konto to tylko taki deserek komorniczy 😉

 2. Witam problemem jest zajęcie konta przez komornika za alimenta 350 zł na 1 dziecko. Alimenta są ściągane przez komornika z wypłaty, uzgodniłem z nim spłaty po 800 zł.Dwa dni temu przy wpływie na konto 2000zł zrobił on minus na kącie w wysokości -25000 zł. Miesiąc temu zmieniłem prace na nową, komornika poinformowałem o tym fakcie. Pytanie jakim cudem bank się na to zgodził i czy komornik ma prawo zrobić saldo ujemne bez debetu przyznanego przez bank??

 3. Ludzie,
  Człowiek z natury został obdarzony rozumem, więc myśli…Komornik też jest człowiekiem.
  To tak na wstępie. Prawo mamy kulawe, nie od dzisiaj zresztą.
  Stąd handel przedawnionymi długami, które w normalnej /czytaj; zdrowej sytuacji, nigdy nie powinny były zaistnieć/ Ale mamy tzw.państwo prawa, które pozwala zarabiać na ludzkiej krzywdzie. Przerabiam ten temat od 15 lat i życia mi braknie aby spłacić to wszystko, co 20 lat temu zaczęło się od jednego niespłaconego rachunku i przeszło z efektem śnieżnej kuli przez kilka firm skupujących tzw. “drobne” wierzytelności.

 4. Na zajęte konto wpływają alimenty i 500+, łącznie 1600 zł. Ponadto ma wpłynąć pensja, już zajęta czyli 1500 zł. Czy bank przekaże pensję czyli 1500 zł komornikowi? Bo kwota ta przekracza to bezpieczne minimum (1500 wolne)? Czy świadczenia typu 500+ i alimenty są liczone jako ta kwota, którą dłużnik musi otrzymać a zatem wynagrodzenie zostanie zabrane? Mimo, że pracodawca dokonał już potrącenia.

 5. Mistrzu od pasożytów. A czy Twój bank (ten z normalnym kontem), nie kasuje Cię co miesiąc za realizację zajęcia (ten 1 grosik) kilkanaście złotych ?

 6. lepiej byś człowieku zrobił jakbyś wykorzystał przepis 820 ze znaczkiem 3 kpc niż bawił się głupio i kpił z prawa, które ma Ciebie chronić.

 7. Nie sprawdzałem, być może z kontem technicznym masz racje, tylko co z tego? Komornik jako JEDNĄ z możliwości odzyskania długu ma zajęcie konta bankowego. Oprócz tego może dokonywać czynności zajęcia ruchomości (samochód, telewizor itp.), może również zająć należy zwrot z US, może zająć dochody w postaci pensji, wynagrodzeń z umów o dzieło, umów-zleceń itp. Wyobrażam sobie sytuacje jak przychodzi Ci pod drzwi i Ty mu nie otwierasz. Przyjdzie jeszcze ze 2 razy a za 3 przyjdzie z policją i ślusarzem, otworzy mieszkanie (na Twój koszt) zajmie co ma zająć, możesz mu oczywiście w toku tych czynności opowiadać o koncie technicznym. Jedynym sposobem na uniknięcie egzekucji komorniczej jest brak oficjalnych dochodów i nie posiadanie niczego co stanowi wartość sprzedażną. Tylko czy to się opłaca? Żałosny Janusz prawa, szkoda nawet gadać.

 8. Jakiś czas mnie nie bylo i nie odbieralem listów,sporo avizo w skrzynkach zostało.Podejrzewam ,że wkradł mi się komornik.Nigdy nie mialem komornika i mam pytanie:
  Wpłynęło mi wyrównanie z pracy ,nie dużo blisko 200 pln ale te pieniądze są widoczne tylko w historii ,na koncie 0.00 .Czy to oznacza zajęcie?

  1. Bank “z żubrem”? To dość prawdopodobny scenariusz, tak właśnie u nich wygląda zajęcie egzekucyjne.

 9. mam pytanie. opiszę pokrótce sytuację. Jesteśmy po rozwodzie 9 lat i miejsce zamieszkania jednego z dzieci na papierze jest przy ojcu a drugiego przy mnie. Mimo to i tak większość czasu oboje dzieci było u mnie. Były płaci na to dziecko co jest przy mnie 5500 zł alimentów choć zarabia około 10 tysięcy. W 2012 roku wystąpił do sądu o alimenty na dziecko ,które jest przy nim po 1000 tysiąc zł miesięcznie. Sprawa ta była wtedy zawieszona i tyle. Od tamtej pory nie dostałam ŻADNEGO zawiadomienia odnośnie wznowienia sprawy,wyroku itp. Wczoraj się okazało się że zapadł wyrok nie wiem jakim cudem i że od 2012 roku jestem winna alimenty czyli razem 80 tysięcy plus koszta komornicze itp. Jestem w strasznym szoku. Komornik zajął mi konto na którym były alimenty,zasiłek rodzinny,500plus,emerytury mojej mamy itp. razem ponad 10 tysięcy. Byłam w banku i ten powiedział że mogą mi wypłacić tylko 30 zł z mops bo tylko to nie podlega zajęciu. Proszę o pomoc i radę co mam robić i czy to jest działanie zgodne z prawem???Bo wydaje mi się że nie. Powiem jeszcze że od 2012 roku diametralnie zmieniła się moja sytuacja finansowa bo jestem po chorobie nowotworowej i operacji i mam świadczenia niecałe 300 zł :((.

 10. komornik nie musi wcale zajmować konta może równie dobrze zając ci autko dom czy takie tam czarujesz ludzi .
  a tak poza tym długi się spłaca może nie te przedawnione czy jeszcze jakieś naciągane ale alimenty czy zaciągnięte pożyczki trzeba spłacać

 11. Polska to dziwny kraj pasozytem jest Komornik a nie cwaniak który nie płaci rachunków za nc plus a reszcie abonentów podnoszą cenę usług.

  1. Dokładnie o tym samym pomyślałem, Polska kraj oszustów i złodziei, gdzie powodem do chwały jest nie oddanie komuś pieniędzy i wyjście suchą stopą.

 12. Byłem dzisiaj w banku i pytałem o ten rachunek techniczny bez komornika. Baba w banku powiedziała mi że jest takie konto techniczne ale dostaje się je tylko wtedy jak się weźmie kredyt i spłaca się raty. Konto to jest wtedy bezpieczne bo można spokojnie spłacać raty a komornik nie może zająć tych pieniędzy. A tak poza tym reszta to wielka bzdura. Nie ma czegoś takiego jak bezpieczne konto bez komornika .

  1. Ha, ha, ha. Już tu kiedyś pisałem o “specjalistkach” z call center. To co piszesz w drugim zdaniu już kompletnie dyskwalifikuje tą jak to określiłeś “babę” bo co innego twierdzić, że komornik zajmie (co też jest naciągane), ale ta jak się okazuje nawet nie wie co jej bank ma w ofercie. Gorzej nawet, nie wie jak od strony technicznej działają produkty bankowe. Myślałem, że poniżej poziomu telefonistek (lub telefonistów) nie zejdą, ale jak człowiek chce to kto mu zabroni się kompromitować. Na dodatek ktoś taki dostał długopis do podpisywania umów z klientami, masakra. A kredyty frankowe mogli podpisywać tylko konsultanci o imieniu Franciszek, równie logiczne 🙂
   Klikałeś w pomarańczowy przycisk? Byłą prośba, żeby nie latać i nie pytać bo to bez sensu? Ale co tam, lepiej iść i uwierzyć w autorytet “baby” z banku.
   Powiem raz jeszcze bawi mnie jak jęczą dzisiaj Ci co kiedyś brali kredyty we frankach bo ich przecież “bankowe baby oszukały” 🙂
   Przepraszam, że się tej “baby” uczepiłem, ale jak można powoływać się na kogoś kogo raczej nie darzy się szacunkiem?

   1. Ale tutaj akurat cytowana “baba” ma sporo racji. Bo odnosząc się do części jej wypowiedzi, faktycznie, można mieć limit kredytowy i poruszać się w obrębie “salda ujemnego”, a skoro w pierwszej kolejności pieniądze idą na spłatę banku, to komornik musi grzecznie czekać w kolejce.

  2. Z tym pytaniem nie idzie się bezpośrednio do urzędniczki bankowej. Takie konto zakłada się przez internet. Gdyby to było takie jawne, każdy zadłużony leciałby do banku. O koncie bez systemu Ogniwo nie wie większość szeregowych pracowników banku.

  3. I jeszcze chwalisz się półgłówku swoim debilizmem? Jak pacanie nie umiesz skorzystać z wiedzy na tacy dostarczanej, bo jej nie ogarniasz, to siedź w swojej wiosce i czekaj na kolejne zajęcie komornicze.
   A nie psuj innym tego, z czego korzystają, bo przez takich idiotów już BZWBK dostał zakaz kart. Więc jak słyszę “byłem w banku i się spytałem….” to krew mnie zalewa. O co się spytałeś? Czy bank ma konto bez komornika? I czego się spodziewałeś? Odpowiedzi, że mamy i się tym chwalimy?
   Nie przyszło ci do głowy, pustaku, że to system pozwalający korzystać z konta bez komornika inteligentnym ludziom i jeśli go nie rozumiesz, to tym bardziej nie zrozumiesz w banku? Bo nawet zapewne poprawnie zapytać nie potrafisz. I stawiam dolary przeciwko orzechom, że dukasz coś o koncie którego nie zajmie komornik….
   Ludzie , ograniczcie dostęp do informacji na tematy takie jak to konto. Proszę was. Ja od pół roku nie mam kłopotów z komornikiem dzięki takiej właśnie wiedzy. I chcę mieć jak najdłużej. Nie dawajcie tej wiedzy każdemu. Bo frajerzy tacy jak ten debil rozwalą to. Jak dzicz. Może jakaś weryfikacja, może drobne opłaty? Przecież wiadomo, że typowy Janusz , taki jak ten tutaj demon intelektu, nie zapłaci nawet złotówki za wiedzę. A może dopiero wówczas, gdy będą musieli postarać się o informacje, to je docenią?

 13. Skoro komornik zajal konto tzn,ze ktos oto wystapul. Wierzyciel. Jesli ktos bedzie Tobie winien pieniadze wystapisz o ich zwrot chocby do sadu. Masz tytul i idziesz do osoby ktora zajmuje sie sciaganiem naleznosci. Jest nim np komornik. Skoro ktos bierze pieniadze to trzeba je zwracac pozniej a nie cwaniaczyc jak wziasc i nie oddac. Jak to sie nazywa kazdy wie. Sa komornicy i komornicy.
  Komornik nie wie z jakiego zrodla przychodza pieniadze na konto za to doskonale wie bank. Tutaj jest rola ustawodawcy. Tez mialam sytuacje ze komornik zajal mi srodku a byly to alimenty. Wystarczylo powiadomic komornika skad a ten poinf mbie abym napisala pismo co i jak. Uczynilam to a pieniadze mi zwrocono i wiecej ich nie zajmowal. Troche trzeba pomyslec a nie tylko oskarzac. Media tylko jedna strone przedstawiaja ale to jak kase sie bierze z bankow itp i nie oddaje to kto ma je sciagnac? J3sli chodzi o konta wystarczy doczepic sie do konta kogos bliskiego a nie byc wlascicielem i komornik nic nie zajmie wtedy. Zycze “powodzenia w dalszych kombinacjach”a nasze panstwo bedzie przez kretaczy padac. Zapomnijcie wierzyciele o sciaganiu pieniedxy skoro niektorzy kombinuja. Biora a nie oddaja.

  1. Bzdury komornik zajmuje konto i w dupie ma.skąd pochodzą pieniądze i żadne pismo nie pomoże bo zasłania się tym że wierzyciel daje mu wolną rękę a alimenty i świadczenia mops są wolne z urzędu i ich bank nie blokuje a gdy to zrobi wystarczy zadzwonić do Banku odblokowanie trwa 5minut

  2. Dawna dłużniczko, nie tak prędko, złotko. Nie zawsze ktoś nie oddaje, bo nie chce. Coś mi się zdaje, że mówisz o sobie?

Dodaj komentarz