Bank bez komornikaZajęcie rachunku bankowego

Komornik na koncie bankowym w Credit Agricole

Zajęcie konta w banku Credit Agricole

Czasami nasi czytelnicy piszą z pytaniami, czy mogą podzielić się swoimi doświadczeniami z bankami, komornikami i zajęciami przez nich kont. Zawsze chętnie użyczamy miejsca na stronie. Tym razem oddamy głos czytelnikowi, który chciałby opowiedzieć o tym, co komornik na koncie bankowym Credit Agricole robi całkowicie anonimowo. Dlaczego anonimowo? Zaraz się wyjaśni.

Credit Agricole i OGNIVO

Konto w Credit Agricole założyłem 2 lata temu. Z jednego względu – bank ten nie był w OGNIVO. A bank, który nie należy do OGNIVO to skarb. Taki lepszy niż inne banki gwarant tego, że komornik nie zajmie konta.

Miałem zatem sobie to bezpieczne konto w Credit Agricole i bardzo szybko przyzwyczaiłem się do tego bezpieczeństwa. Nawet, gdy bank w końcu znalazł się w OGNIVO komornicy nie interesowali się moim rachunkiem.

Ki diabeł – myślałem z miesiąca coraz bardziej zaintrygowany tym, że komornik pozajmował mi konta we wszystkich bankach oprócz Credit Agricole. I nie ma zamiaru “zauważyć” mojego rachunku choć ciągle szuka. Nawet w celu sprawdzenia zakładałem konto w jakimś banku tylko po, aby zobaczyć, że za miesiąc jest już zajęte.

A konto w Credit Agricole wciąż nie. Samotny biały żagiel na oceanie zajęć komorniczych. Prawdziwa perła wśród banków. Cudowne konto, którego nigdy nie zajmie komornik.

Komornik na koncie bankowym w Credit Agricole

Wszystko dobre kiedyś się kończy. Po ponad dwóch latach beztroski komornik na koncie bankowym w Credit Agricole pojawił się zupełnie niezauważony. Przyczajony tygrys, ukryty smok – można powiedzieć. Bo bestie były dwie.

I moja opowieść nie miałaby sensu, gdyby kończyła się konkluzją: komornik na koncie bankowym w Credit Agricole pojawił się i zablokował konto. Bo takich opowieści są tysiące. Tylko u mnie samo pojawienie się komornika nie stanowi problemu. Nie mam bowiem stałego wynagrodzenia, uprawiam wolny zawód i ode mnie zależy, kiedy na konto przyjdzie wpłata.

Komornik mi zatem niestraszny. I zawsze przed puszczeniem przelewu sprawdzam konto bankowe, czy nie znalazł się na nim żaden przybłęda niechciany.

Tak było z bankiem Credit Agricole. Wszedłem, kliknąłem w konto, przeczytałem pocztę od banku – nigdzie wzmianki o zajęciu. Konto czyste. Zlecam przelew….pieniądze przychodzą i lądują w kieszeni komornika, tak, bowiem okazuje się, że komornik na koncie bankowym w Credit Agricole może być całkowicie niewidoczny dla właściciela tego konta.

Dlaczego Credit Agricole nie szanuje klientów?

Credit Agricole moim zdaniem traktuje swoich klientów jak odbiorców reklam i dodatkowych produktów. Nie zaś posiadaczy kont i pieniędzy na nich. O ile wcześniej nie zabrał ich komornik.

Proszę zobaczyć, to jest korespondencja banku ze mną – klientem, pokazująca mi się po zalogowaniu do systemu transakcyjnego. Spójrzmy, jakie istotne informacje ma do przekazania bank swojemu klientowi.

Komornik na koncie bankowym w Credit Agricole
zdj 1. Wiadomości w panelu użytkownika konta Credit Agricole

Czy widzicie tam informacje o zajęciu komorniczym? Ja również nie. Ale widzę za to jakże “istotne” z punktu widzenia posiadacza konta w banku informacje o walentynkowych rabatach czy ubezpieczeniu ma majówkowym wyjeździe!

Do jasnej ciasnej! To ma być do cholery bank czy jakiś pieprzony targ kodów rabatowych i ubezpieczeń??? Czy dla tego banku klient jest tylko ciemną masą do sprzedawania mu sprzętu AGD i RTV?

W moim mniemaniu tak. Bo jak widać dla banku istotniejsze jest poinformowanie mnie o kolejnej ofercie handlowej niż o takim “drobiazgu” jak zajęcie komornicze konta bankowego.

Credit Agricole to nieporozumienie

Tak wygląda profesjonalizm banku Credit Agricole. Pokazuję go na tym poczytnym portalu tym, którzy postrzegają ten bank taj, jak ja kiedyś. Dobry, a nawet bardzo dobry bank bezpieczny od komornika.

Bo okazuje się, że w tym “bezpiecznym” banku utopisz swoje pieniądze. Kompletnie nieświadom zajęcia. O którym bank może Cię nie poinformuje. Za to z pewnością opowie Ci o weekendowych wyprzedażach….

Bo one są dla banku ważniejsze niż bezpieczeństwo Twoich pieniędzy. Szanowni Państwo, unikajcie tego banku jak ognia. Bo nawet nie zauważycie, gdy znikną wam z konta pieniądze. Pieniądze, które wpłacacie będąc przekonanym, że konto jest wolne od zajęcia komorniczego.

Bo przecież tak oczywistym jest, że bank poinformuje głównego zainteresowanego o takim fakcie.

I tak jest w każdym banku, który szanuje klientów i ich pieniądze. Przynajmniej tak było we wszystkich bankach gdzie ja otwierałem konto, a było ich kilka. Niestety, Credit Agricole do takich nie należy. Szkoda tylko, że mnie ta lekcja naiwności i wiary w to, że bank ma jakiś poziom kosztowała dużo pieniędzy.

Komornik na koncie bankowym w Credit Agricole

Ranking kont bezpiecznych od komornika

Od Redakcji serwisu Bank-Komornik.pl:

Państwa opinie na temat banków są dla nas i przede wszystkim osób szukających wiedzy bezcenne. Prosimy, przysyłajcie swoje opinie na temat banków i komorników. Pomożemy zredagować tekst i opublikujemy Państwa opinie w postaci artykułów. Dla wielu czytelników takie opinie z życia wzięte najlepszym wskaźnikiem jakości usług bankowych.

Przypominamy, iż nasz Ranking Bezpiecznych Kont Bankowych powstał z myślą o tych, którzy mogą i chcą podzielić się swoją opinią na temat danego banku. I zainteresowania się tym bankiem komornika. Zapraszamy do aktywnej oceny banków poprzez klikanie w ilość gwiazdek.

Bank bezpieczny od komornika pozwala zadłużonym przetrwać najtrudniejsze chwile. Pomóżcie zadłużonym z komornikiem przetrwać najgorsze chwile po rozpoczęciu egzekucji. Pokażcie im, w którym banku warto mieć konto, gdy nad głową wisi komornik….

 1. Też należę do zdziwionych kiedy okazało się że kasa jest zablokowana a informację dostałam dopiero w placówce, po drugie jako matka 2 dzieci czasem dostaje z Mops wyrównanie 500+czyli całkowicie wolnej od komorników kasy która i tak jest zajmowana, ale przez bank bo komornik już dawno wysłał pismo o zwolnieniu pieniędzy z Mopsu, i za każdym razem dzwonię na infolinię gdzie chyba siedzą njedoinformowani studenci dorabiajacy na weekend, i iść do placówki żeby mi te pieniądze odblokowali co zajmuje mi około 2 dni, ale przy każdej wizycie mam proponowane ubezpieczenie i inne tego typu pierdoly, dzień w którym uda mi się zamknąć to konto będzie bardzo szczęśliwym dniem

 2. tak creit agricole byl wlasnie takim bankiem…nie jest …w zwiazku z tym szukam dla tych swych groszy innego
  banku,,,szkoda to nie byl zly bank..

 3. W nawiązaniu do tematu, chciałem dodać trochę swoich spostrzeżeń co do widoczności wpływu zajęć egzekucyjnych w bankach, w których to osobiście przećwiczyłem.
  1. Inteligo- czytelne, przejrzyste info o zajęciu i wykorzystanej kwocie wolnej, widać tytuł zajęcia kwotę i czas wpływu
  2. mBank – podobnie, przynajmniej od 09.2016.
  3. ING – jak wyżej (nawet wiadomość flash po zalogowaniu p.t. “zajęcie egzekucyjne”)
  4. DB – widać zajęcie (ale brak niestety możliwości pełnej swobody obrotu środkami do wys. kwz czyli na chwilę obecną 1500zł-tylko wypłata w placówce)
  5. PeKaO = “zdechły żubr” – NIC nie widać, salda i środki zero, swoboda obrotu jak w DB (czyli żadna). O zajęciu dowiedzieć się można na infolinii lub w placówce. M-A-S-A-K-R-A
  6. Millenium – widać w zakładkach “Szczegóły konta”, jest wiadomość od Banku o zajęciu, pełna swoboda obrotu do wys. kwz. Tak powinno być.
  7. PKO = “skarbonka”. Tu dziwna sprawa, wcześniej przed 09. 2016 widać było zajęcie, nie pamiętam, czy pełne info (tytuł, od jakiego komornika, kwota, data) ale raczej tak; od 09.2016 nie widzę tych informacji, choć konto niemal na pewno zajęte (powyżej KWZ nie sprawdzałem bo nie miałem takiej potrzeby, zaś do wysokości KWZ pełna swoboda obrotu)
  8. Pocztowy – o zajęciu klient dowiaduje się niekiedy ciut za późno, nie ma wiadomości o zajęciu od banku lub info o tym w szczegółach konta, zaś inaczej niż w innych bankach każda operacja jest “przemielana” na zasadzie: blokada na egzekucję-zwrot środków z tytułu KWZ co widać w historii rachunku
  9. Nest Bank – nie wiem, info o zajęciu się nie pojawia, można się dowiedzieć na infolinii ale tylko że jest, więcej informacji w specjalnym departamencie, do którego wyjątkowo ciężko się dodzwonić. Co do swobody obrotu, to z zasłyszanych informacji kiepska sprawa, jak w DB czy PeKaO-żubr…
  10. BGŻ – obecnie BGŻ-BNP Paribas. W tym parabanku, zanim jeszcze był BGŻetem, info o zajęciu nie było dla mnie widoczne; po “fuzji” z BNP w 11.2016 olałem ich i nie korzystam, ale jeszcze przysyłają mi wyciągi na adres email – tam widać zajęcie na kwotę 999.999.999.999 ;-))) Co do widoczności zajęcia po fuzji nie wypowiem się, może ktoś napisze?
  11. I ostatni “bohater” – BZWBK – nic nie widać o zajęciu, ale może po prostu jeszcze jakoś się uchował?
  Ogólne spostrzeżenie – takie molochy jak PeKaO – żubr, czy cytowany Credit Agricole nie są w najmniejszym stopniu warte uwagi, mieć tam konto to jak siedzieć na tykającej bombie.

  1. Nest Bank – nie ma informacji od banku. Sama się zorientowałam. Po wpłacie na bardzo krótki,naprawdę chwilę,są zablokowane,potem pokazują się, że są dostępne.

Dodaj komentarz