Bank bez komornikaRanking kart prepaid w PolsceSposób na komornika

Karta dla zadłużonych Mistertango

Mistertango karta bez komornika

Kolejna kartadla zadłużonych (czyli przedpłacona) Mistertango wkracza pod polskie strzechy. Można powiedzieć, że mamy już prawdziwy wysyp tego typu ofert. Tym razem karta dla Europejczyka, z własnym IBAN-em.

Mistertango karta dla zadłużonych

Rozważmy jakie zalety ma karta Mistertango.

  1. Karta pochodzi od zagranicznej instytucji, zatem funkcjonuje poza polskim systemem i znajduje się poza zasięgiem komornika. Sytuacja idealna dla osób mających problem z komornikiem.
  2. Jest to karta prepaid. Z uzyskaniem takiej karty nie będzie większego problemu, gdyż firma nie ryzykuje swoimi pieniędzmi. Oznacza to, że dostaniesz ją nawet jeśli masz bardzo zły BIK i BIG.
  3. Brak limitów w wypłatach z bankomatów, co miesiąc równowartość 200 EUR wypłaca się za darmo. Roczne ograniczenie transakcji oscyluje aktualnie w granicach 85 tys. złotych – dla większości to aż za nadto.
  4. Zróżnicowana oferta – konta mogą otwierać zarówno osoby fizyczne jak i firmy. Podstawowe konto dla Kowalskiego jest całkowicie za darmo: darmowe otwarcie konta, jego prowadzenie, darmowa karta do konta oraz na dokładkę darmowe przelewy (SEPA). W banku taką ofertę określono by jako 4 x 0 zł (chociaż w tym wypadku 4 x 0 euro jest adekwatniejszą nazwą).
  5. Własny IBAN – zatem wraz z kartą otrzymujesz odrębny numer konta, dzięki temu bez problemu na Twoje konto do karty wpłyną wszystkie przelewy. I polski komornik nie będzie mógł ich dotknąć, choćby bardzo chciał.
  6. Mistertango kieruje również swoją ofertę do osób migrujących zarobkowo. Jeżeli jesteś pracującym w Polsce obcokrajowcem spoza Unii Europejskiej, również możesz otrzymać taką kartę, jednak tylko w płatnym koncie.

Wydawałoby się, że mamy do czynienia z produktem idealnym, kartą dla zadłużonych z marzeń i snów. Z jednej strony brak opłat, z drugiej wysoka funkcjonalność i to wszystko bez strachu o długie ręce komornika. Zastanówmy się jednak jakie wady mogą wyniknąć z tych zalet

Konto do karty dla zadłużonych – ograniczenia.

Nie ma produktów idealnych. I umówmy się –  jako wady nie mam na myśli opłat za prowadzenie konta (np. w wersji biznesowej). Jeżeli pracujesz na terenie Unii Europejskiej i zarabiasz w euro to oczywiście wszystkie zalety karty objawią się z pełną mocą. Gorzej jeśli rozważysz posiadanie takiej karty w sytuacji, gdy pracujesz w Polsce i zarabiasz w polskiej walucie.

Podstawową wadą tego konta jest to, że jest ono prowadzone w euro i nie ma od tego odstępstwa. Co to oznacza? Ni mniej ni więcej, że wszystkie czynności wykonywane z kartą muszą się odbywać w euro i będą przewalutowywane: przelewy, płatności, opłaty itd. Dodatkowo niektóre z nich wykonane w walucie innej niż ta karty powodują naliczenie dodatkowej prowizji. Jeśli konto ma być zasilone, musi to być zrobione przelewem w standardzie SEPA. Klasyczny i najpopularniejszy u nas przelew SWIFT odpada i trzeba zwracać uwagę, żeby nie pomylić formatu przelewów. Zwykły przelew najzwyczajniej w świecie wróci do nadawcy. Wreszcie trzecia i zapewne istotna dla wielu użytkowników w Polsce informacja: serwis i obsługa są dostępne w języku angielskim.

Mistertango bezpieczne konto dla firm

Firma wchodząc na rynek dobrze przemyślała swoją ofertę. Celuje nie tylko w osoby fizyczne, ale również tam. gdzie zazwyczaj przewijają się większe pieniądze, czyli w biznes. Tym samym idzie tropem Paysera, która również oferuje konta dla biznesu.

Mistertango dla biznesu ma jednak jedynie płatną ofertę i opłata ta zależy od rodzaju prowadzonego biznesu. Jeśli konto zechce otworzyć instytucja finansowa lub Twój biznes należy do grupy podwyższonego ryzyka  – opłata zdecydowanie wzrośnie. Wyższa opłata obowiązuje również wówczas. gdy konto biznesowe zakładać będzie firma spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Firma jak łatwo zauważyć chciałaby ze swoją ofertą dotrzeć do sklepów internetowych. oferuje bowiem obsługę płatności w sklepie. Wdrożono również technologię umożliwiającą integrację serwisu Mistertango z internetowymi sklepami.

  Business Business+
Prowadzenie konta (mies.) 9,99€ 99,99€
Założenie konta darmowe darmowe
Wysłanie/odebranie przelewu darmowe 0,99€
indywidualny IBAN tak tak
Darmowa karta dla klientów z EOG tak tak
darmowe wypłaty z bankomatu (do 200€/mies) tak tak
pozostałe wypłaty z bankomatu 2,49% (min. 3€) 2,99% (min. 3€)
prowizja za zakupy w walucie innej niż € 2,49% 2,99%

Jak założyć kartę i otworzyć konto Mistertango

Dla zwykłego człowieka procedura jest prosta – wystarczy przejść na stronę właściciela marki, wypełnić formularze i –  jak twierdzi serwis –  poświęcić na to mnej niż 5 min.

Zakładanie konta na firmę przypomina procedurę znaną z Paysera.

  1. Najpierw konto otwiera osoba reprezentująca firmę.
  2. Po zarejestrowaniu reprezentanta można przystąpić do otwarcia właściwego konta firmowego.

Nasz werdykt

Mistertango się stara, ale do oferty Paysera dzielą ją lata świetlne. Ta druga firma podeszła do tematu zdecydowanie profesjonalniej. Czy ktoś chciałby otwierać konto w instytucji, która przewiduje kontakt tylko przez formularz kontaktowy? W Paysera natomiast dość, że mamy możliwość kontaktu telefonicznego, to ten kontakt odbywa się w naszym, polskim języku.

Skończyły się dawno czasy, że wystarczyła jakakolwiek oferta byle bez komornika. Przedsiębiorcy mają wysokie oczekiwania i oferta Mistertango raczej nie powali ich na kolana. Dlatego zapewne mimo wszystko przedsiębiorcy chętniej wybiorą ofertę innej instytucji.

Dodaj komentarz