Bank bez komornika

Jak uniknąć zajęcia konta przez komornika od września 2016

Jeśli poniższe słowa dotyczą Cię bezpośrednio (lub mogą dotyczyć za chwilę) przeczytaj jak uniknąć zajęcia konta przez  komornika.

Komornik zajmuje wynagrodzenie, część wolna od zajęcia pensji wpływa na rachunek bankowy, na którym…zostaje zablokowana przez komornika. Ten scenariusz przytrafia się tysiącom zadłużonych Polaków. Wielu z nich wcześniej radziło sobie, zakładając w tych bankach konta wolne od zajęć komorniczych. A jak jest teraz? Kliknij i zamów najnowsze informacje:

Chcesz być na bieżąco? Zostaw e-mail

[fm_checkbox label="Wyrażam zgodę na prze­twa­rza­nie po­da­nych powyżej danych w celu otrzy­my­wa­nia new­slet­tera."]

Wyrażam zgodę na otrzy­my­wa­nie informacji handlowych o produktach serwisu, np. wzory pism.

Nie obawiaj się, nie mamy zamiaru rozsyłać spamu. Będziemy się kontaktować z Tobą wyłącznie w związku z serwisem i produktami w nim dostępnymi - wzorami pism czy poradnikami. W każdej chwili będziesz mógł wycofać udzielone zgody.

Nowa ustawa komornicza z września 2016 wiele skomplikowała. Bo choć są jeszcze banki nie należące do OGNIVO, to ryzyko zajęcia rachunku bankowego przez komornika jest znacznie wyższe niż przed wrześniem 2016.

Jak uniknąć zajęcia konta przez komornikaJak uniknąć zajęcia konta przez komornika od 2016 roku

Skoro posiadanie rachunku bankowego przestało być bezpieczne, najlepiej zastąpić je kontem technicznym karty prepaid – tego konta nie zajmie żaden komornik. Konto i kartę oferuje nam jeden ze znanych i powszechnie dostępnych w Polsce banków. Nie chce on jednak, aby możliwości, jakie oferuje, były publicznie udostępniane, dlatego informacje o tym, w jaki sposób przechytrzyć komornika udzielone będą tylko osobom zainteresowanym.

Aby uniknąć (skutecznie) zajęcia środków zgromadzonych na koncie, trzeba znać mechanizmy, jakimi kieruje się komornik w poszukiwaniu rachunku bankowego. Korzysta on z systemu OGNIVO, w którym to banki udostępniają informacje o prowadzonych rachunkach.

Przed wrześniem 2016 sposób na komornika był w miarę prosty – wystarczyło założyć konto w banku nie należącym do OGNIVO i komornik konta takiego nie widział. Zmiana ustawy przekreśliła ten prosty sposób, zatem rozpoczęły się poszukiwania innych sposobów na to jak uniknąć zajęcia konta przez komornika.

Sposoby na komornika po wrześniu 2016

I okazało się, że jest ich wiele. Możemy uniknąć zajęcia konta przez komornika poprzez specjalny rachunek techniczny niewidoczny dla komornika w jednym z polskich banków – opis mechanizmu wraz z opinią prawną prześlemy na życzenie

Chcesz być na bieżąco? Napisz do nas

[fm_checkbox label="Wyrażam zgodę na prze­twa­rza­nie po­da­nych powyżej danych w celu otrzy­my­wa­nia new­slet­tera."]

Wyrażam zgodę na otrzy­my­wa­nie informacji handlowych o produktach serwisu, np. wzory pism.

Nie obawiaj się, nie mamy zamiaru rozsyłać spamu. Będziemy się kontaktować z Tobą wyłącznie w związku z serwisem i produktami w nim dostępnymi - wzorami pism czy poradnikami. W każdej chwili będziesz mógł wycofać udzielone zgody.

Możemy przenieść nasze rozliczenia poza Polskę. A konkretnie do Wielkiej Brytanii, gdzie nie sięga władza polskich komorników. Rozwiązanie takie proponuje Skrill – światowy potentat finansowy wraz z MasterCard.

Alternatywą jest sprawdzenie karty Monedo Pay czy ViaBuy – karty pozwalającej na zabezpieczenie pieniędzy przed komornikiem. I jednoczesną swobodę w ich obracaniu (płatności w sklepach stacjonarnych i internetowych, płatności za rachunki czy wypłaty z bankomatów)

Wszystkim, którzy z jakiś względów uważają te nowatorskie rozwiązania za niezrozumiałe, dziwne czy niebezpieczne, polecamy sprawdzenie ile wynosi kwota wolna od zajęcia komorniczego na koncie bankowym w 2017 roku. I dostosowanie swojej aktywności do kwoty wolnej od zajęcia przez komornika, który przejął kontrolę nad ich kontem bankowym.

W obliczu wymierzonej w Ciebie egzekucji możesz bezwolnie poddać się dyktatowi komornika lub sprawić, że nie dosięgnie Twoich pieniędzy. Wszystko tak naprawdę jest w Twoich rękach….

5.0
04

23 osób zareagowało na “Jak uniknąć zajęcia konta przez komornika od września 2016

 1. Uwaga ,konta techniczne banku Millenium sa blokowane przez komornika ( konto kartykartprepaid prepaid ) ,zablokowali mi.

 2. Podłączam się do pytań Dłużnika. Ponadto komornik jest uprawniony do przeprowadzenia (w asyście Policji) rewizji osobistej, może więc przypadkiem taka kartę znaleźć. Jest na niej nr rachunku technicznego, no OK, PINu nie zna, nie wymusi może 😉 przez Internet też może nie zapłaci (lepiej zapamiętać i zdrapać CVV/CVC) ale czy może się udać się z kartą do Oddziału banku i coś uzyskać? (wiem, scenariusz mało prawdopodobny, ale w Działdowie jeden potrafił sprzedać cudzy ciągnik, to co to taka karta dla niego …)

 3. Witam
  Jeśli moim wierzycielem jest właśnie Millennium, to czy również będę mógł skutecznie zabezpieczyć się przed zajęciem przez komornika środków ma takim rachunku?
  To by wyglądało tak, jakby bank chronił mnie przed tym, abym oddał bankowi pieniądze…

  1. To faktycznie wyjątkowo ciekawa sytuacja, obawiam się jednak, że nie uda Ci się zamówić kart prepaid w tym banku, skoro jesteś ich dłużnikiem. A jakby nawet się udało, to już napewno nie byłbym spokojny o środki na tej karcie, jako że wówczas bank-wierzyciel ma wszystko na dłoni; mógłby też zablokować kartę pod byle pretekstem, a Ty… składaj reklamację, rozpatrzymy ją w ciągu 30 dni.

 4. jakie inwektywy czytac nie umiesz?Ile ci placa za wazeline tego banku,w tym kraju tacy jak ty mnoza sie jak szczury

  1. “pokszywdzony”, naucz się CZYTAĆ (a także PISAĆ) ze zrozumieniem i bez błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Wszystko zostało przystępnie opisane, a ty uczepiłeś się czegoś i nie masz za grosz racji. Zamówienie 1 karty prepaid kosztuje od 15 zł (BankM:) wzwyż (niekiedy bardzo wzwyż) ale to “pikuś”już kiedy już komornik przyciśnie.

 5. Czy aby na pewno używanie tej karty jest bezpieczne ? Zakładając ROR w Millenium stajemy się widoczni w Ognivo. Jeśli więc komornik dokona zajęcia w tym banku czy aby na pewno nie zostaną zablokowane wszystkie środki pieniężne jakie należą do dłużnika (takich sformułowań używają komornicy”… zajęcie wszelkich aktywów na wszystkich rachunkach posiadanych przez dłużnika w Państwa Banku….” Dodatkowo pytanie. Czy z jeśli komornik w jakiś sposób w posiadanie dokładnego numeru rachunku technicznego to czy również nie będzie mógł dokonać zajęcia ?

  1. Ja mam konto w Millenium i mam kartę przedpłatową, nie wiem czy to prawnie czy nie ale bank zrobił mi blokadę na karcie… bo Pani w banku mi powiedziała, że mają pismo od komornika aby zablokować mi wszystkie środki pieniężne.

 6. Jak dla mnie, dużą zaletą (kart BZ WBK) była ich anonimowość – tzn. brak personalizacji względem użytkownika, i możliwość ich użycia “na okaziciela”. A już np. PeKaO, ING czy Pocztowy wymagały personalizacji karty, przy podobnych limitach. Tak czy inaczej, dobrze wiedzieć, że pojawił się na rynku produkt o lepszych parametrach. Zastanawia mnie też, czy i VISA wejdzie do tej gry. No i czy znowu za jakiś czas KNF się nie przyczepi?

  1. Karta WBK zakończyła żywot, gdyż była nadużywana przez osoby chcące omijać prawo – na przykład znowelizowaną ustawę o grach losowych. Z kartami MC jest nieco inaczej – istnieje ktoś personalnie odpowiedzialny za to, do czego używa się owych kart.
   Konkludując – dla osoby, której jedynym celem posiadania takiej karty jest pewność, że dzień po zajęciu dozwolonej części wynagrodzenia w pracy komornik nie zajmie reszty wypłaty blokując konto – anonimowość ma znaczenie drugorzędne.
   Liczy się to, że ocali swoje pieniądze.
   Generalnie można spodziewać się, że MasterCard (a być może i VISA) widząc, ilu odbiorców nad Wisłą miałyby produkty dedykowane osobom zagrożonym komornikiem, stworzą produkt jeszcze lepszy, choć raczej już nie tańszy. 15 złotych za wydanie karty na okres 4 lat to opłata w naszych czasach naprawdę zachęcająca. Do tego, aby zamówić kartę Millenium.

 7. Wypada podać więcej szczegółów, oprócz niewątpliwych zalet znane mi karty prepaid mają też wiele ograniczeń. Sam korzystam z, niestety niewydawanych już od zeszłego roku (“dzięki” Komisji Nadzoru Finansowego), “anonimowych” kart prepaid banku BZ WBK. Podam je:
  limit maksymalnego salda (10000zł); limit rocznych zasileń (10000zł/rok kalendarzowy); limit jednorazowego zasilenia – pochodna poprzedniego, 10000zł – ale korzystając z szybkich doładowań i pośredników jak Przelewy24, już tylko 3000zł); limit wypłat z bankomatu- 500zł/dzień, limit jednorazowej transakcji kartą – bodajże 4000zł (a wcześniej było 500zł), oczywiście o prowizjach już pisać nie będę. Część z ograniczeń można obejść, mając więcej kart, ale to też zwiększa koszty. Bank też zastrzega pewne sprawy, jak np. zabraniając wprowadzania kart do obrotu gospodarczego. Jestem zatem ciekaw, jak w tym kontekście sprawuje się karta MC Banku Millenium. Oraz, jak w praktyce wykonuje się przelewy, płatności z rachunku karty.

  1. Stare karty BZWBK były powszechnie znane, ale miały tyle wad, iż nie wspominaliśmy o nich nigdy, gdyż nie były tego warte. Karta Millenium jest ich pozbawiona, na przykład pozwala na samodzielną regulację limitami. Co więcej – posiadacz konta w banku może zamówić aż 5 kart przedpłaconych. Co do cennika – jest on opublikowany i omówiony w artykule.

 8. co za bzdury,to wlasnie ten zakichany bank zablokowal moje konto na zecz komornika pozostawiajac mnie bez grosza .Nie wierzcie temu oszustowi

  1. Witaj. Zanim zaczniesz obrzucać kogoś inwektywami wypadałoby zastanowić się czego dotyczy wpis. Ty piszesz o koncie bankowym, my o rachunku karty pre-paid. Czy taki rachunek zablokował Ci komornik? Nie sądzę. Rachunek karty to nie to samo co tzw. ROR.

   1. A mi dzisiaj komornik zablokował ror w Millenium , czy jeżeli zamówię kartę pre-paid mam szansę ze Bank Millenium nie zablokuje mi tej karty skoro już ma pismo od komornika?

    1. mi komornik zabrał wszystką kase z ror w millenium i część kasy z karty pre-paid i co admin powiesz na to

     1. Niestety, wszystko ma swój koniec. System działań bez zarzutów, ale polskie społeczeństwo nie pozwoliło mu pożyć zbyt długo. “Życzliwi” postarali się, aby w banku nie mieli wyjścia i zlikwidowali furtkę, dotychczas otwartą dla wszystkich. Na pewno teraz czują się świetnie, że posłali kolejny sposób na komornika do piachu…

   2. Niestety właśnie konto techniczne przypisane do karty na inne nazwisko niż właściciela rachunku , tez podlega zajęciu w banku Millenium ( bo znaczenie ma kto jest właścicielem głównego rachunku ) a karę może mieć każdy.

    1. Wszystko się zgadza, odnosi się Pani do wpisu sprzed 2 lat. Zauważyłaby Pani to gdyby przeczytała Pani inne komentarze (w tym nasz ostatni sprzed roku). W tym czasie wiele się zmieniło i pojawiły się inne produkty, które opisujemy w najnowszych wpisach. Pozdrawiam.

    2. Dlatego chodzi o to, aby konto główne było założone przez osobę bez zajęcia komorniczego, a karta prepaid i konto techniczne do niej na dłużnika.
     Odkąd założyłem (na szwagra – za flaszkę symboliczną) mam z głowy martwienie się o przekroczenie limitu na swoim koncie osobistym. Zdecydowanie prosty sposób na konto bez komornika, ale jak czytam – niekonieczni zrozumiały dla wszystkich.
     Ale może taka selekcja naturalna jest potrzebna?

Dodaj komentarz