Bank bez komornikaKomornikZajęcie rachunku bankowego

Ile komornik musi zostawić na koncie bankowym?

ile pieniedzy powinien zostawić komornik

Jeśli każde logowanie do systemu transakcyjnego banku napełnia Cię strachem, to znaczy, że nie do końca wiesz ile komornik musi zostawić na koncie bankowym. Inaczej tego strachu nie byłoby. Ale nieznajomość za chwilę się skończy. Dowiedz się zatem

ile komornik musi zostawić na koncie bankowym

Kwota wolna od zajęcia komorniczego na koncie bankowym jest prosta do zapamiętania. Jest to bowiem równie 1500 zł (słownie: jeden tysiąc pięćset złotych). Ta własnie osławiona kwota wolna od komornika. przysługująca każdemu zadłużonemu z komornikiem prowadzącym egzekucję z tytułu innego niż alimenty. Czyli tyle, ile komornik musi zostawić na koncie bankowym – choćby bardzo nie chciał.

Mądrzejsi niż ustawa nakazuje….

Państwo gwarantuje Ci określoną kwotę wolną od zajęcia na koncie bankowym. Są jednak tacy, którzy chcą przechytrzyć wszystkich – państwo, ustawę i komornika jednocześnie. Zanim przyjdzie Ci do głowy kosmiczny pomysł jak zwiększyć kwotę wolną od komornika na koncie bankowym – przeczytaj ku przestrodze.

Nie jest tak, że gdy założysz 10 kont nawet w najlepszych bankach bez komornika, to możesz wpłacić na nie 10 razy kwotę wolną od zajęcia. Nic bardziej mylnego. Kwota wolna od komornika na koncie bankowym jest przyznawana jednorazowo na okres danego miesiąca. Jednorazowo, czyli niezależnie od ilości posiadanych przez Ciebie rachunków bankowych.

Nie działa to tak, że na każdym rachunku masz osobny wyzerowany licznik kwoty bezpiecznej od zajęcia komorniczego na kontach w banku. Pamiętaj, gdy przyjdzie Ci do głowy sprawdzić na własną rękę, czy otwierając konta w niezliczonej ilości banków przechytrzysz komornika i zwielokrotnisz kwotę jaką komornik musi zostawić na koncie bankowym.

Jeśli saldo na koncie nie przekroczy 1500 zł komornik nie weźmie ani grosza – nie daj się nabrać

Jeden wielu błędów myślowych osób mających komornika na koncie to traktowanie konta jakby było z gumy. Przyszło mi na konto 1000 zł, biegnę do bankomatu, wypłacam wszystko. Mam na koncie zerowe saldo. Hurra, znów mogę dysponować kwotą wolną od komornika w wysokości 1500 zł. I mam wyzerowany limit zajęć komorniczych na rachunku bankowym. STOP!

To nie działa tak, jak myślisz. To nie tak, że jeśli Twoje saldo nie przekroczy 1500 zł to komornik nie zajmie nawet złotówki. Kwotę wolną od komornika przekroczyć można nawet mając saldo nie przekraczające 50 zł.

Każda operacja na koncie bankowym to zmniejszenie limitu. Jeśli dokonasz 30 wpłat po 50 zł i tylu samo wypłat wykorzystasz limit – kwotę bezpieczną od zajęcia komorniczego.

Nie ma zatem znaczenia , czy przelejesz raz jeden 1500 zł czy 30 razy po 50 zł. Matematyka jest jedna – kwota wolna od komornika na koncie osiągnie swój pułap.

Nie zapominaj o tym, aby któregoś dnia nie przekonać się brutalnie ile komornik musi zostawić na koncie bankowym po przekroczeniu kwoty wolnej.

Ile komornik musi zostawić na koncie bankowymCzy można zwiększyć kwotę wolną od komornika?

Jeśli to, ile komornik musi zostawić na koncie bankowym jest dla Ciebie kwotą śmiesznie niską, pomyśl o sprawdzonej metodzie zwiększenia kwoty wolnej od zajęcia komorniczego.

Aktualnie działająca metoda pozwala na swobodne obejście limitu kwoty wolnej od egzekucji na rachunku bankowym. Bez kombinacji i uciekania się do wymyślnych sztuczek. Ten sposób na komornika pomocny jest wszystkim, dla których limit kwoty wolnej od komornika jest niezmiernie uciążliwy. Daje poczucie wolności i dużą przewagę nad wszystkimi, którzy muszą liczyć, ile jeszcze mogą przelać na swoje konto bankowe. Zanim nadwyżka ponad to ile komornik musi zostawić na koncie bankowym zostanie zablokowana przez prowadzący rachunek bank i oddana komornikowi.

Z różnych względów o banku bez komornika i limitów kwoty wolnej od egzekucji na koncie nie piszemy publicznie. Jeśli chcesz poznać szczegóły pozwalające na zrzucenie kajdanek ze swoich własnych pieniędzy powiedz nam o tym. W odpowiedzi otrzymasz gotowe rozwiązanie.

Powiadomić Cię o nowych możliwościach? Daj nam znać

[FM_form id=”1″]

 

2 osób zareagowało na “Ile komornik musi zostawić na koncie bankowym?

  1. Trzeba po prostu zniszczyć i wykurzyć na stałe z Polski, i doprowadzić do tego przynajmniej na początek żeby los tych czerwonych post bolszewickich paszkwili pod nazwą “polskie bandy komornicze” stał się niepewny, a następnie wykurzyć z Polski te czerwone świnie komornicze do Moskwy, na Sybir lub na Ural! Normalni ludzie pracują, a kto lewy bezużyteczny dla Polski jak nie gówno warte spaczone pokolenie czerwonych resortowych świń, które zostały oderwane od koryta, gdzie te świnie ubeckie znalazły jeszcze patent jak szkodzić i odgryźć się na społeczeństwie polskim za oderwanie ich od koryta. A tym patentem było właśnie założenie świniowato-knurowatych biurowatego komornicznego łajna. I teraz przydałoby się na początek powołać no może stowarzyszenie lub fundację może być chociażby Stop Komorniczemu Bezprawiu. A kiedy komornikom w końcu zrobi się głodno i chłodno to trzeba będzie wystąpić z apelem do społeczeństwa polskiego, żeby nie dokarmiali pasożytów, tylko ich jeszcze kopali w zadnią część ciała ehehehehehe

  2. Niestety, 100% racji. Dodatkowo, ta matematyka jest na tyle bezwzględna, że zsumuje wszystkie wpływy i wypływy na danym rachunku, chociażby były one wirtualne. Jak np. bank zaksięguje błędnie transakcje kartą czy wypłatę z bankomatu, obciążając i uznając zaraz konto na powiedzmy 1000zł, to pomimo, że dłużnik nic fizycznie nie wypłacił to już jest pozamiatane, jeśli miał na koncie 1200zł, to już w tym miesiącu kwota wolna wykorzystana i 700zł… pa pa… leci do komornika. Takie elektroniczne badziewie naszych czasów. Jedyna nadzieja, że w niektórych bankach przed wykonaniem przelewu do komornika odpowiedni departament weryfikuje, czy faktycznie warunki przekroczenia k.w.o.z. zostały spełnione.
    Natomiast, co do kwestii kont w RÓŻNYCH bankach, to przynajmniej na razie aż tak źle nie jest w praktyce, bo wymiana informacji między bankami słaba lub żadna.

Dodaj komentarz