Aktualności o komornikachKomornik

Bezpłatne konsultacje dla osób z komornikiem

Bezpłatna pomoc dla zadłużonych z komornikiem

Jeśli masz komornika i nie rozumiesz pewnych zjawisk zachodzących w trakcie trwania egzekucji – możesz skorzystać z oferty:  bezpłatna pomoc dla zadłużonych, którą serwis bank-komornik.pl oferuje każdemu potrzebującemu.

Konsultacje dla osób potrzebujących pomocy

W zależności od rodzaju pytania oferujemy całkowicie bezpłatne konsultacje z prawnikiem, specjalistą ds. płac oraz ekspertem bankowym.

Jeśli nie rozumieją Państwo kwestii związanych z zajęciem komorniczym i stosunkiem działań komornika do przepisów je regulujących – nasz prawnik bezpłatnie zmierzy się z Twoim problemem i udzieli Ci wyczerpującej odpowiedzi. Odpowie na pytania dotyczące podstawy wszczęcia egzekucji komorniczej, możliwości obrony w przypadku nakazu sądowego wystawionego niesłusznie, przedawnienia długów egzekwowanych przez komornika czy możliwości prawnych obrony osoby w stosunku do której takie postępowanie jest prowadzone.

Specjalista ds. płac pomoże Ci zrozumieć, dlaczego taka a nie inna kwota została Ci zabrana z wypłaty. To szczególnie przydatne konsultacje w przypadku pracowników niewielkich firm. Ponieważ zajęcie komornicze wynagrodzenia dokonywane jest fizycznie przez osobę wynagrodzenia naliczającą w wielu przypadkach aż roi się od błędów. Z reguły na niekorzyść pracownika, któremu błędnie obliczono kwotę zajęcia komorniczego. Dzięki bezpłatnym konsultacjom będziecie mogli Państwo sprawdzić czy zajęcie komornicze pensji dokonane przez zakład pracy zostało dokonane w prawidłowej wysokości. Jak również uzyskać informacje, co zrobić, gdy kadrowa lub księgowa pomyliła się i przesłała komornikowi zbyt dużo.

Aby zabezpieczyć swoje pieniądze na koncie bankowym potrzebna jest wiedza z zakresu bankowości i prawa bankowego. Nasz ekspert pomoże Państwu tak zabezpieczyć swoje pieniądze, aby były one niedostępne dla komornika. Jeśli wydaje się Państwu, że egzekucja komornicza całkowicie eliminuje możliwość korzystania z konta bankowego, to mówimy: nieprawda. Można mieć komornika i swobodnie korzystać z konta bankowego bez ryzyka zajęcia go przez organ egzekucyjny. Piszemy o tym między innymi w artykule Konto bezpieczne od komornika, jednak w wielu przypadkach jesteśmy w stanie pomóc indywidualnie. Temu właśnie służą konsultacje z ekspertem bankowym i bezpłatna pomoc dla zadłużonych.

Jak zamówić konsultacje dla osób z komornikiem

Wystarczy wypełnić krótki formularz i oczekiwać na odpowiedź. Zachęcamy do korzystania – nasza pomoc była i zawsze będzie bezpłatna. Nie ponosicie Państwo jakichkolwiek kosztów (ukrytych czy jawnych) pracy specjalistów udzielających pomocy.

Jedynym warunkiem, jaki stawiamy przed potrzebującymi, jest włożenie wysiłku własnego w opisanie jak najdokładniejsze swojego problemu i zadanie jak najprecyzyjniejszych pytań.

Chodzi o to, aby nie formułować zdań w taki sposób jak opisane poniżej. Dlaczego? Choć wydaje się to oczywiste, pod każdym tekstem z gatunku nietrafionych wyjaśnienia.

Nie pisz zatem zdań w stylu:

“Mam problem z komornikiem potrzebuję pomocy”

Bo pomimo chęci niestety nie będziemy mogli Ci pomóc.Nie dajesz nam takiej szansy. Co oznacza bowiem sformułowanie: problem z komornikiem? I czym jest potrzeba pomocy? Jaką pomoc chcesz uzyskać? Pisząc takie ogólniki tak naprawdę nie piszesz nic. Przecież to Tobie potrzebna jest bezpłatna pomoc dla zadłużonych – więc pozwól sobie pomóc i zapytaj o to, co Cię trapi, czego nie rozumiesz, co chciałbyś bliżej poznać i zrozumieć. Rzucenie sloganem w oczekiwaniu, że ktoś straci swój czas na “ciągnięcie Cię za język” nie jest dobrym działaniem w przypadku chęci znalezienia rozwiązania problemów z komornikiem.

Prawidłowo sformułowane zapytanie powinno brzmieć przykładowo w taki sposób:

“Mam problem z komornikiem, który zabiera mi 75% wynagrodzenia, choć powinien połowę do wysokości kwoty wolnej od zajęcia. Zarabiam 2200 zł brutto, egzekucja prowadzona jest  z tytułu niepłaconych kredytów, brak alimentów. Proszę o pomoc, w jaki sposób zmusić niedouczoną kadrową z mojego zakładu pracy do naliczania prawidłowego zajęcia wynagrodzenia za pracę. Czy mam szansę na odzyskanie niesłusznie zabranych mi pieniędzy?”

Jak widać, tak opisany problem zawiera w sobie obraz sytuacji dłużnika, szczegóły zajęcia komorniczego i konkretne pytania. Pozwala na przygotowanie dla potrzebującego kompleksowej odpowiedzi wraz z gotowym pismem oraz poradami prawnika co zrobić w danej sytuacji. Prosimy pisząc zapytania pamiętać o jednym – odpowiadający nie jest wróżką i potrzebuje informacji tak podstawowych jak przyczyny zajęcia komorniczego, rodzaj zajęcia, suma zajęcia w stosunku do wynagrodzenia / emerytury / renty i przede wszystkim wskazanie w postaci konkretu swojego problemu, swoich oczekiwań i swoich pytań.

Bezpłatna pomoc dla zadłużonych ? Tak, ale nie dla dla językowych flejtuchów….

Kolejny przykład niewłaściwego i prawidłowego wniosku o bezpłatną pomoc dla zadłużonych (wniosek autentyczny):

“witam. Mam zajecie komornicze płace 800 zl miesięcznie z wynagrodzenia za pracę  mi potrącają. mam zasądzone alimenty w w ysokosci 350 zl m/c . moje pytanie brzmi ile moze max komornik wziac na długi ? może tylko 1400 minimum zostawić w najgorszym wypadku ? moze uda mi sie z nim dogadać ze 700 na długi 350 na alimenty ? tak wogole mam sporo tego okolo 50 000 wiec prosze mi wskazac rozwiaznie jak sie z tego wydostac rozsadnie ?”

Po przeczytaniu nasuwa się tylko jedna konkluzja: bełkot bez ładu i składu. Konia z rzędem temu, kto zrozumie co autor ma na myśli… A tak niestety wygląda wiele wniosków o darmową pomoc zadłużonym z komornikiem. Niestety, ale aby coś dostać, trzeba włożyć w to minimum wysiłku i pozwolić sobie pomóc. A jest to możliwe tylko wówczas, gdy pomagający otrzyma coś dla siebie zrozumiałego. Na przykład opisanego tak:

“Witam, mam zajęcie komornicze w wysokości 800 zł (z wynagrodzenia) oraz zasądzone alimenty w wysokości 350 zł. Mam pytanie: czy w sytuacji gdy te dwa zajęcia połączą się na mojej wypłacie będę miał prawo do otrzymania minimalnego wynagrodzenia wolnego od zajęcia komorniczego? Czy istnieje możliwość negocjacji z komornikiem spłaty dobrowolnej i nieco niższej niż aktualnie?”

Potrzebujesz pomocy?
Zapoznałem się i akceptuję Politykę Prywatności.

3 osób zareagowało na “Bezpłatne konsultacje dla osób z komornikiem

  1. jeżeli spłaciłem 3/4 zadłużenia alimentacyjnego a moje dzieci już od5lat nie po bierają alimentów bo są dorosłe i zarabiają na siebie to jest możliwość pozostałą kwotę spłacić po uzgodnieniu z komornikiem na przykład stałej kwoty 400zł ze względu na stan zdrowia

  2. Witam, miałam/ mam 2 komorników. Komornik x i y złożyli zajęcie konta bankowego. Komornik x dodatkowo pobiera mi część wynagrodzenia, pozostawiając kwotę wolna od zajecia. Moje pytanie brzmi, czy komornik y powinien przekazać swoje sprawy do komornika x, czy komornik x jeżeli już pobierze całe zadłużenie z wypłaty to wtedy komornik y będzie z wypłaty pobierał swoje należności? Czy mogą równocześnie pobierać kwotę z wynagrodzenia i zajmować konto?

Dodaj komentarz