Bank bez komornika

Banki bez OGNIVO

Banki bez ognivo

Banki bez OGNIVO

Banki bez OGNIVO to takie banki, w których komornik nie odnajdzie konta dłużnika łącząc się z systemem informacji o rachunkach bankowych Ognivo. Aby sprawdzić, czy Twój bank jest bezpieczny od komornika sprawdź tabelę banków:

Wpis powstał jakiś czas temu dlatego może zawierać nieaktualne dane – najnowsze informacje na ten temat znajdziesz tutaj

Banki będące w Ognivo Banki bez OGNIVO
Alior Bank Sprawdź ten bank
konto bez OGNIVO banku BPH
BGŻ BNP Paribas
Bank Handlowy (Citibank)
Bank Millenium
Bank Pocztowy
BPS
BRE BANK (mBank)
BZWBK
Euro Bank
Getin Noble Bank
Idea Bank
ING Bank Śląski
PKO SA
PKO BP
Plus Bank
Raiffeisen Bank
Toyota Bank
Volkswagen Bank

W tabeli wymienione zostały najpopularniejsze banki, oferujące konta osobiste. Jak widać wyraźnie, statystyczny Kowalski nie znając się na realiach i nie nie rozumiejąc pojęcia banki bez Ognivo ma raczej niewielkie szanse na wybór banku bezpiecznego od komornika.

Zawsze może jednak skorzystać z najnowszej oferty jaką jest Viabuy – rachunek połączony z kartą płatniczą. Tego rachunku nie zajmie żaden komornik. Przeczytaj więcej, aby zobaczyć jak zamówić rachunek bankowy, którego nie zajmie komornik.

Zajęcie komornicze a bank bezpieczny od komornika

Wizja zajęcie komorniczego powinna być sygnałem do tego, aby sprawdzić swój bank. Rzut oka na tabelę banków wystarczy, aby zobaczyć, czy konto w danym banku można zostawić czy też przestaje mieć ono znaczenie.

Osoby nie posiadające rachunków w bankach bez Ognivo doświadczyć mogą niespodziewanego zajęcia rachunku – komornik przystępując do egzekucji sprawdzi w systemie Ognivo ich konta i dokona zajęcia. Prawdziwy dramat rozegra się przy bankomacie w dniu wypłaty. Okaże się bowiem, że całe wynagrodzenie przekazane na rachunek bankowy niezabezpieczony przed komornikiem zostało zajęte.

I nie ma znaczenia – dla dłużnika – czy komornik i bank złamali prawo. Mogli. Istnieje przecież kwota wolna od zajęć komorniczych na rachunkach bankowych. Tylko mało kto przestrzega tego przepisu. W rezultacie dłużnik zostaje bez grosza na cały miesiąc życia. Oczywiście może reklamować, składać skargi i być może za jakiś czas odzyska bezprawnie zajęte pieniądze. Tylko nikt nie zwróci mu czasu i energii na to poświęconych.

Banki bez ognivo

A gdyby miał konto w banku bezpiecznym od komornika?

Wówczas komornik rozpoczynający egzekucję nie dowiedziałby się o rachunku dłużnika. System Ognivo nie poinformowałby go bowiem o istnieniu kont w bankach bezpiecznych od komornika – nie ma ich bowiem w swojej bazie.

Komornik zacząłby zatem ustalanie źródeł dochodu – dłużnik miałby czas na reakcję i przemyślenie sposobu zabezpieczenia przed egzekucją, jeśli byłaby ona warta podejmowania takich kroków.

Są więc dłużnicy w sytuacji lepszej i gorszej. Ci pierwsi chronieni są przed niespodziewanym i nagłym atakiem komornika na konto bankowe. Mają bowiem konto w banku bez Ognivo (prawa część tabeli)

Dłużnicy nie wiedzący, że istnieją banki bez Ognivo mogą zostać zaskoczeni informacją, że ich konto zostało znienacka zablokowane. I przeżyć mały dramat – bo wizja życia kilku tygodnia bez grosza jest dramatem. Szczególnie dla osób słabszych, chorych czy posiadających dzieci.

O swój los powinny one zadbać same. Wiedząc o zagrożeniu komornikiem sprawić, aby pierwszego ataku nie przepuścił on na konto bankowe. Konto bezpieczne od komornika pozwala na bezpieczne przeżycie pierwszych działań komorniczych. A to wbrew pozorom bardzo dużo….

 1. Czy karty pr-paid faktycznie są wolne od komornika? Czy jeśli ZUS przeleje mi na taką kartę świadczenie rehabilitacyjne to komornik nie będzie mógł zająć tych pieniędzy?

  1. Najlepszym sposobem jest otworzyc na kogos w rodzinie rachunek prepaid w jego koncie takie karty wraz z numerem wydawane sa na miejscu w banku wtedy zasilasz sobie rachunek na ten numer i korzystasz do ilosci srodkow rachunek jest niezalezny od konta podstawowego a w banku wystarczy ppwiedziec ze chcesz dziecku dac karte na wycieczke , karte mozna spersonalizowac a danych nikt nie sprzawdza

 2. Co za bzdury! Jeśli bank nie jest w ognivo, to przecież odbiera pocztę 😛
  Komornik i tak was znajdzie 😛

 3. A co jesli założymy konto w jednym z tych banków, poczekamy na wpływ i tego samego dnia (lub max do tygodnia) wypłacimy wszystkie środki ?
  Czy zakładając konto w innym banku system OGNIVO ma obowiązek powiadomić komornika który wczesniej składał w nim zapytanie ?

  1. To Paweł nie przejdzie. Ja mam konto w millenium, kwota wolna od zajęć to 1575, ponad nią zabiera wszystko wręcz niespodziewanie . Został wysłany do mnie przelew w wysokości 1000, księgowanie o 12. Sprawdziłem 5 po i już kwota była przejęta. Tak działa OGNIVO k……..mać.

  1. Witaj.

   Polecam główną stronę tego serwisu – tam są wymienione wszystkie banki w Ognivo w części, która adresowana jest do komorników.

  1. Witam.

   Bank Pocztowy – jak najbardziej, jest to napisane na głównej stronie naszego serwisu. Proszę pamiętać, że Pocztylion to z kolei nazwa OFE.

  1. Oczywiście, planowane na koniec roku przejęcie BPH przez Aliora przebiega dużo sprawniej. Już przygotowujemy opisy innych produktów, które będą odpowiadały potrzebom osób gnębionych przez komornika.

 4. Bank Smart (czyli FM Bank) jest na liście banków współpracujących z ogniwo! Widnieje pod numerem porządkowym “GUID: 8345 FM Bank S.A.”.
  P.S
  Dołanczam się do powyższych pytań. Czy pracodawca ujawnia komornikowi dane konta na, które przelewane jest wynagrodzenie? Bo jeśli tak to konto w banku bez ognivo nie może nam służyć jako konto na które przychodzi wynagrodzenie

  1. Witam.

   Ta informacja pojawia się dosyć często i niestety to kolejny przypadek kiedy kłania się wiedza (a raczej niewiedza) konsultantów bankowych. Bank BPH nadal nie znajduje się na liście banków, które udzielają komornikom informacji w ramach tzw. systemu prostych zapytań. To o czym mówił konsultant to niedawno utworzona centralna informacja o rachunkach bankowych, którą uruchomiono jako odrębny system. Jedno i drugie działa pod jednym szyldem ale to dwa osobne systemy – ale to trzeba chcieć wiedzieć. Z drugiej strony, proszę powiedzieć jaki bank otwarcie komunikuje, że nie należy do tego OGNIVA, które nas tu najbardziej interesuje?

  2. Słuchajcie tych Pań z banku to po mojemu daleko nie zajedziecie. Najbardziej wkurza jak opowiadają ze coś jest za darmo, a potem sie kare płaci albo naliczają odsetki.
   O tym BPH to już dawno wiadomo, ze komornicy tam przez ten wspolny system nie zagladaja. Jak sie dobrze przyjrzycie to Credit Agricole tez tam sie nie przylaczyl. Wiem bo sam wyprobowalem ten system i jak dotad sie skutecznie slizgalem przed zajeciem. Probowalem tez spoldzielczych bankow i tez bylo o.k. tyle ze tam przez internet cos zrobic ciężko i drogo w sumie. BPH i Agricole moge polecic bo uzywam do kupy ponad rok czasu i sie sprawdzilo. Koledzy z firmy mieli też komornika, jeden miał konto w PKO, a drugi w Milenium i im komornik szybko wlaził na konto.

 5. 01-09-2016 r. dzwoniłem do banku BPH ,aby sprawdzić ,czy faktycznie nie działa w systemie OGNIVO- niestety współpracuje z komornikami w w/w systemie .
  Pozdr.A.D.

  1. Witam.

   Ta informacja pojawia się dosyć często i niestety to kolejny przypadek kiedy kłania się wiedza (a raczej niewiedza) konsultantów bankowych. Bank BPH nadal nie znajduje się na liście banków, które udzielają komornikom informacji w ramach tzw. systemu prostych zapytań. To o czym mówił konsultant to niedawno utworzona centralna informacja o rachunkach bankowych, którą uruchomiono jako odrębny system. Jedno i drugie działa pod jednym szyldem ale to dwa osobne systemy – ale to trzeba chcieć wiedzieć. Z drugiej strony, proszę powiedzieć jaki bank otwarcie komunikuje, że nie należy do tego OGNIVA, które nas tu najbardziej interesuje?

Dodaj komentarz